"Gra o tron" Sezon 1 na DVD i Blu-ray od 9 marca!

Kolejna genialna produkcja HBO może znaleźć się w twojej kolekcji! Serial uhonorowany Złotym Globem i dwoma nagrodami Emmy. Brawurowa ekranizacja powieści mistrza fantasy George’a R.R. Martina.
gra o tron otwarcie.jpg

WŁADZA, KREW I HONOR

Serial „Gra o tron” przenosi widzów do krainy Westeros, w której pory roku mogą trwać lata, a nawet dekady. Kraina podzielona jest na siedem królestw, których władcy toczą między sobą zażartą walkę o Żelazny Tron − wykuty z tysiąca mieczy, symbol panowania nad Siedmioma Królestwami.

Wiele lat wcześniej władcy zjednoczyli się by pokonać zasiadającego na tronie szalonego Smoczego Króla – Aerysa Targaryena. Po jego śmierci władzę nad Siedmioma Królestwami przejął najznamienitszy z buntowników Robert Baratheon (Mark Addy). Pod jego panowaniem w Siedmiu Królestwach zapanował pokój. Jednak nie na długo. Wkrótce coraz głośniejsze stały się plotki, że Robert jest uzurpatorem, a niedawni sprzymierzeńcy ponownie rozpoczęli grę o tron.

gra o tron okladka srodtekst.jpg
Eddard Stark (Sean Bean) jest najbliższym przyjacielem króla Roberta, kiedy więc ten proponuje mu objęcie stanowiska Królewskiego Namiestnika – pierwszej po królu najważniejszej osobie w państwie – Stark długo się waha. Z jednej strony nie może odmówić królowi i staremu przyjacielowi, z drugiej niepokoi go fakt, że  poprzedni namiestnik Jon Arryn nagle zmarł. Ostatecznie, po dyskusji z żoną Catelyn (Michelle Fairley), która utrzymuje, że Arryn został zamordowany, a w zbrodnię może być zamieszana żona króla, Stark zgadza się podjąć się tego wyzwania.

Po przybyciu na królewski zamek Eddard odkrywa, że dwór Roberta Baratheon kipi od intryg a każda z klucozwych osób w królestwie skrywa mroczny sekret. Tajemniczemu wypadkowi ulega jego 8-letni syn Bran, a Catelyn podejrzewa, że odpowiedzialny za jego wypadek może być ród Lannisterów, z którego pochodzi Cersei Lannister (Lena Headey) – małżonka króla.

Tymczasem na wschodzie Daenerys Targanyen (Emilia Clarke) – córka zabitego 15 lat wcześniej szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena  − zostaje sprzedana przez swojego brata Viserysa (Harry Lloyd) władcy plemienia Dothraków - Khalowi Drogo (Jason Momoa). W zamian za rękę siostry, Viserys oczekuje od Drogo potężnej armii, dzięki której będzie w stanie odzyskać Żelazny Tron. 

Na planie serialu spotkali się najlepsi i najpopularniejsi aktorzy. W rolach głównych wystąpili: nominowany do nagrody BAFTA Mark Addy („Goło i wesoło”), Sean Bean („Władca pierścieni”), Lena Headey („300”, serial „Kroniki Sary Connor” – na DVD w ofercie Galapagos Films), Michelle Fairley („Inni”), Iain Glen („Tomb Raider”), zdobywca nagrody Emmy oraz Złotego Globu Peter Dinklage („Dróżnik”, serial „Bez skazy”) oraz Jason Momoa („Conan barbarzyńca”).


Dodał(a): ckm.pl Wtorek 06.03.2012