Google Glass - cena i specyfikacja

Google właśnie zdradziło specyfikacje techniczne i cenę swojego przełomowego wynalazku
google glass cena i specyfikacja


Pisaliśmy już wcześniej o interaktywnych okularach Google wykorzystujących technologię rozszerzonej rzeczywistości, które pełnią funkcję komputera, komórki, aparatu, odtwarzacza filmów, GPS, terminarza oraz wiele innych. Jednak wszystko brzmiało dosyć enigmatycznie i niewiarygodnie futurystycznie. Aż do dziś. Koncern z Mountain View właśnie ogłosił specyfikacje techniczne rewolucyjnych okularów Google Glass.

Transparentne wyświetlacze na soczewkach okularów są tak skonstruowane, ażeby sprawiały wrażenie oglądania 25-calowego ekranu z odległości ok. 2,5 metra. Na prawym zauszniku zamontowana będzie kamera, która wykona zdjęcia w rozdzielczości 5 megapikseli i nakręci film w rozdzielczości 720p. Dosyć słabo, ale pamiętajmy, że Google Glass to nie Google Helmet. Na te multimedia oraz na wszystkie inne dane użytkownik będzie miał do dsypozycji 12 GB pamięci (okulary mają dodatkowe 4GB na pliki systemowe). Jeśli zabraknie miejsca w interaktywnych `oksach`, możesz przesłać dane do chmury, którą Google dorzuci gratis do patrzałek lub przesłać przez Wi-Fi (802.11b/g) albo Bluetooth.

google glass cena

Zastanawiająca była kwestia odbioru audio w tym gadżecie. Wykorzystano tu kostne przewodnictwo dźwięku – słuchawkę umieszcza się obok ucha, a nie bezpośrednio na/w nim. Drgania przenoszone są przez układ kostny do nerwu słuchowego. To rozwiązanie idealne jeśli nie chcemy całkowicie odcinać się od otoczenia. Słyszymy czyste dźwięki z odtwarzacza, jednocześnie pozostajemy w kontakcie ze światem zewnętrznym.

Bateria nie zaskakuje, jednak nadal pamiętamy, że to mikro urządzenie ma być osadzone na nosie, a nie w plecaku. Na jednym ładowaniu okulary mają intensywnie pracować przez cały dzień. Jeśli będziesz używać ich sporadycznie, to rzekomo wytrzymają nawet tydzień. Naładujesz je przez port Micro USB.

Google Glass możesz połączyć ze smartfonami korzystającymi z systemu Android Ice Cream Sandwich lub nowszego.

Cenę Google Glass ustalono na 1500 dolarów, a pierwsze egzemplarze podobno już zjechały z taśmy produkcyjnej i trafiają właśnie do najbardziej lojalnych klientów-testerów.

google glass specyfikacja

Specyfikacje techniczne Google Glass:
- wyświetlacz à la 25-calowy ekran w odległości ok. 2,5 metra
- 5 MP aparat
- wideo 720p
- 16GB pamięci (12GB do wykorzystania)
- synchronizacja z chmurą Google
- kostne przewodnictwo dźwięku
- Wi-Fi (802.11b/g) i Bluetooth
- bateria: intensywna praca – ok. 1 dnia; ładowana przez Micro USB
- współpraca ze smartfonami z Bluetooth i Androidem ICS lub wyższym
- cena 1500 dolarów
Dodał(a): hajtek Wtorek 16.04.2013