Galeria najpiękniejszych kibicek wywołała oburzenie. „To seksizm i mizoginia!”

Wojownicy o sprawiedliwość społeczną znów dali o sobie znać. Tym razem zwarcie w ich mózgach spowodował pozornie niewinny tweet znanego banku zdjęć Getty Images.

Zrzut ekranu 2018-06-28 o 12.49.35.jpg

Za każdym razem, gdy zwolennicy hiperpoprawności politycznej podnoszą głos w jakiejś sprawie odnosimy wrażenie, że tym razem osiągnęli takie wyżyny absurdu, że po prostu nie są w stanie posunąć się dalej. Niestety po jakimś czasie okazuje się, że nie mieliśmy racji. Tak było chociażby w przypadku decyzji związanej z wyrzuceniem z imprez Formuły 1 słynnych grid girls. I tak też jest tym razem.

Kilka dni temu na twitterowym profilu znanego banku zdjęć Getty Images pojawiła się niewinna z pozoru galeria. Zawierała ona zdjęcia najładniejszych kibicek, które dopingowały swoje drużyny podczas grupowych spotkań tegorocznych mistrzostw świata w Rosji. Dziewczyny na zdjęciach bynajmniej nie były ukazane w kompromitujących pozach, a same fotografie zostały wykonane przez profesjonalistów. Co zatem nie spodobało się niektórym?

Szczerze? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie. W każdym razie w komentarzach wybiło prawdziwe szambo. „Usuńcie to, zanim ktokolwiek zobaczy”, „Lata 70. dzwoniły, chcą z powrotem swoją mizoginię”, „Naprawdę?! Mamy 2018 rok, czasy się zmieniają, więc czemu nie wy?” – to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod galerią stworzoną przez Getty. Widząc taki odzew firma postanowiła skasować swój post i przeprosić za zaistniałą sytuację.

Zrzut ekranu 2018-06-28 o 13.30.47.jpg

A co wy uważacie na ten temat? Czy Getty rzeczywiście zachowało się w tak oburzający sposób, że przeprosiny były konieczne?


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. twitter Czwartek 28.06.2018