Gadu Gadu sprzedaje numery. Oferta spóźniona o 15 lat

Początki domowego internetu w Polsce to także lata świetności pierwszego tak popularnego komunikatora. Okazuje się, że w 2020 roku Gadu Gadu istnieje i nawet sprzedaje numery.
363.jpg

U szczytu popularności z Gadu Gadu korzystało ponad 10,5 miliona Polaków, czyli w zasadzie co czwarty mieszkaniec nadwiślańskiej krainy w ten sposób komunikował się ze znajomymi. Dziś charakterystyczny dźwięk i opisy, z których można było wywnioskować, co właśnie się dzieje u naszych przyjaciół (a także zaczerpnąć inspiracji z cytatów Paulo Cohello) to mocno przebrzmiała pieśń przeszłości. To, że ostatnie znane ci osoby, które korzystały z popularnego GG, to byli zapewne twoi rodzice, wcale nie oznacza, że firma się nie rozwija. Wręcz przeciwnie.

CZYTAJ TAKŻE: MAPA 5G W POLSCE. SPRAWDŹ, CZY JESTEŚ W ZASIĘGU

Właśnie wystartowała z ofertą, która byłaby spełnieniem marzeń każdego licealisty w 2006 roku. W tym czasie numery 1-999 były dostępne wyłącznie dla fundacji, instytucji i mediów. Były także licytowane na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – numer 20 sprzedano za rekordową sumę 50 100 złotych.

Firma poinformowała, że od 25 maja istnieje możliwość wyboru numeru. Opcja „Wybierz swój numer” jest dostępna w sklepie GG (shop.gg.pl). Do wyboru jest kilka pakietów, które różnią się długością numerów oraz ich ceną. I tak za 3-cyfrowy numer trzeba zapłacić 600 złotych, 4-cyfrowy kosztuje 400 zł, numer pięciocyfrowy to wydatek 100 złotych, a numer 9-cyfrowy to koszt 900 złotych.

Pakiet dla firm, czyli zestaw 5 kolejnych numerów, kosztuje 500 złotych. Perłą w koronie tej oferty jest opcja VIP, czyli trzycyfrowy numer, za który trzeba zapłacić 1000 złotych. Oprócz tego, w firmowym sklepie można kupić gadżety związane z kultowym komunikatorem.

 

ZOBACZ GALERIĘ: BUGATTI LA FINALE - KU CZCI SILNIKÓW SPALINOWYCH Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Gadu Gadu Wtorek 26.05.2020