Fury i mundury

Jedno jest pewne – pogoda nie sprzyja, żeby wyjść na trzepak albo na boisko. Nie może nikt więc mieć Ci za złe, że znowu spędzisz kilka (?) godzin w świecie gier i rozładujesz złe emocje pokonując kolejne kilometry, kolejne czarne charaktery i kolejnych wrogów na twojej drodze
NEED FOR SPEED: RIVALS


NEED FOR SPEED: RIVALS


Nadeszła era konsoli ósmej generacji! Od dziś w elektronicznej rozrywce wszystko jest lepsze: grafika, dźwięk, pomysły... No, pomysły może nie zawsze, ale nie wybrzydzajmy. Na czele stawki gier nowej epoki pędzi, anonsowany przez ryczące silniki i wyjące syreny, kolejny odcinek słynnej wyścigowej serii „Need for Speed” pt. „Rivals”. A w nim m.in. Bugatti Veyron, Ferrari F12berlinetta, Lamborghini Aventador, Marussia B2 i inne supersamochody, w których bijesz rekordy prędkości, uciekając przed policją lub... goniąc superradiowozami szalonych piratów drogowych. Ważne: „NFS: Rivals” to nie symulator życia, więc nie znajdziesz tu realistycznego sterowania, głębokiej fabuły ani konkretnego celu. Chodzi tylko – i aż – o rozrywkowe ściganie się w genialnie odwzorowanym otwartym (no, prawie) świecie. Trochę boli ograniczenie szybkości animacji, zachwyca sprytne połączenie trybu jednoosobowego z multiplayerem (niby grasz sam, ale np. goniącym cię radiowozem może sterować inny nieznany ci gracz). Witaj, nowa ero, czekaliśmy na ciebie!

ASSASSIN’S CREED IV: BLACK FLAG

Seria „Assassin’s Creed” miała zakończyć się po trzech głównych odsłonach... ale się nie skończyła. I dobrze! W nowej części przygodówki zostajesz piratem na XVIII–wiecznych Karaibach i przez serię napadów, zabójstw oraz morskich bitew znów włączasz się do odwiecznego konfliktu między zakonami Asasynów i Templariuszy. A że konflikt ten toczy się również w naszych czasach, podczas zabawy bierzesz m.in. udział w projektowaniu... gry, w którą właśnie grasz. Niezłe!

WORLD OF WARPLANES

Nowa era nadeszła nie tylko na konsolach: „World of Warplanes” to darmowa sieciowa strzelanka twórców megapopularnego „World of Tanks”. Do wyboru masz ponad 100 samolotów, od dwupłatowców z lat 30., przez maszyny II wojny światowej, aż do pierwszych odrzutowców z lat 50. XX wieku – i bez końca walczysz z internetowymi graczami z całego świata o supremację w powietrzu. Podobno Polak poleci nawet na drzwiach od stodoły... ty latasz tutaj: www.worldofwarplanes.eu

DEADFALL ADVENTURES
Poznaj Jamesa Quatermaina, nowe wcielenie archeologa wszech czasów Indiany Jonesa. Tak jak kultowy Indy podróżujesz po całym świecie w latach 30. XX wieku i wyrywasz bezcenne skarby przeszłości z rąk przebrzydłych nazistów i obleśnych sowietów. Bądźmy szczerzy: ta klimatyczna przygodówko–strzelanka nie jest bez wad (w zasadzie wygląda, jakby powstała jakieś 10–15 lat temu, a nie w roku 2013), ale ma też wielką zaletę: to gra w 100 procentach polska – i za to ją lubimy.

Dodał(a): CKM Czwartek 30.01.2014