Jak strzela Szrama

Najnowszy karabin amerykańskich sił specjalnych bez problemu odstrzeli tyłek każdemu zbirowi
FN Scar

Posłuchaj rady kumpli z CKM-u: nie zadzieraj z amerykańskimi komandosami. Nie tylko dlatego, że są doskonale wyszkoleni czy absolutnie bezwzględni. Także z powodu ich zabawki: modułowego karabinu FN SCAR („scar” to po polsku szrama, czyli blizna), który od wiosny 2009 r. wszedł do wyposażenia elitarnych US Army Rangers oraz Navy SEALs. Superspluwa za jednym zamachem zastępuje pięć starych typów karabinów i zapewnia komandosom całkowitą dominację w walce z wrogiem. Oczywiście o ile ten wróg nie przyjedzie czołgiem.

FN SCAR MK 17 CQC
Kaliber 7,62 mm, waga 3,5 kg, zasięg strzału 200 m. Wersja z krótką lufą (dł. 30 cm) do walki w budynkach i na małym dystansie.

CELOWNIK
Standardem jest celownik mechaniczny ze składaną muszką. Do strzelania na długi dystans montuje się celownik optyczny, kolimatorowy lub termowizyjny.

MAGAZYNEK
Zaprojektowany specjalnie dla SCAR Mk 17. Mieści 20 pocisków, które wystarczają na 2 sekundy ciągłego ognia. Kule lecą z prędkością 800 m/s.

LUFY
Krótką lufę można w 2 minuty wymienić na średnią (dł. 40 cm, zasięg 500 m) do walki w terenie lub długą (dł. 50 cm, zasięg 800 m), która robi ze SCAR–a snajperkę.

KOLOR
Czarny został zmieniony na piaskowy, gdyż ten częściej występuje w przyrodzie i ułatwia maskowanie broni.

GRANATNIK
Jednostrzałowy, typ Mk 13, kaliber 40 mm. Jest podwieszany pod lufą karabinu, może jednak też strzelać samodzielnie po podłączeniu do niego teleskopowej kolby.

Dodał(a): ckm Poniedziałek 26.09.2011