Firma Elona Muska wystrzeliła rakietę w kierunku Marsa

Falcon Heavy – rakieta wyprodukowana przez SpaceX – firmę Elona Muska – pomyślnie wystartowała z przylądka Canaveral na Florydzie. Na swoim pokładzie wyniosła w kosmos elektryczne auto – Teslę Roadster.
DVYUXb9U8AAaEtW.jpg large.jpg

Falcon Heavy oficjalnie wystartowała 6 lutego o 21:45 czasu polskiego z przylądka Canaveral na Florydzie. Z tego samego miejsca NASA w drugiej połowie XX wieku wysyłała pierwsze rakiety misji Apollo, których celem był Księżyc.

Elon Musk mierzy jednak znacznie wyżej. Falcon Heavy została wystrzelona bowiem w kierunku Marsa i ma zostać umieszczona na orbicie eliptycznej tej planety. Żeby zrobić jeszcze więcej szumu wokół startu rakiety SpaceX, Musk umieścił na jej pokładzie, w specjalnej kapsule, Teslę Roadster, w której wnętrzu znajduje się Starman (ang. Gwiezdny Człowiek), czyli manekin w specjalnym ultralekkim i smukłym skafandrze przyszłości. Oczywiście produkcji SpaceX.Sama rakieta Falcon Heavy to natomiast najpotężniejsza rakieta, jaką obecnie dysponuje ludzkość – ma wysokość 23-piętrowego budynku i na orbitę może wynieść ładunek ważący 63 tony. Dodatkowo jej trzy moduły napędowe tzw. boostery, miały samodzielnie powrócić na Ziemię po odłączeniu się od rakiety. Już wiadomo, że dwóm z nich się to udało bez przeszkód, natomiast trzeciemu – nie do końca. Moduł uszkodził platformę na Atlantyku, na której miał wylądować.Obecnie Falcon Heavy spokojnie zmierza w kierunku Czerwonej Planety.

Oczywiście nie musimy wam mówić, że Tesla Roadster jest pierwszym tego typu ładunkiem wystrzelonym w kosmos w historii ludzkości.

ZOBACZ TEŻ FOTKI WYSTRZAŁOWEJ LASKI:
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen Twitter Środa 07.02.2018