Festiwal nad wodą. Co zabrać na plażę?

Lipiec i sierpień mija pod znakiem muzycznych festiwali. Niektóre z nich, oprócz muzyki, oferują także inne atrakcje, np. wypoczynek nad wodą. Jedną z najciekawszych pozycji jest z całą pewnością Audioriver - festiwal muzyki elektronicznej, który odbywa się w Płocku na nadwiślańskiej plaży

shutterstock_69470674.jpg

Wylegiwanie się nad wodą nie musi być zajęciem tylko dla rodzin z dziećmi. Plaża to też świetne miejsce dla regenerujących się, po nocy pełnej wrażeń, bywalców festiwalów muzycznych.

By nie popsuć sobie popytu nad Wisłą, polecamy pamiętać o zabraniu kilku rzeczy:

KĄPIELÓWKI I RĘCZNIK
Aby w pełni skorzystać z pobytu nad Wisłą, warto się w niej wykąpać. Szczególnie, że plaża w pobliżu festiwalu jest czysta i specjalnie przystosowana do kąpieli. Uniknij jednak żenady w postaci pluskania się w slipach i pamiętaj o zabraniu stroju do pływania. Przydatny oczywiście może okazać się również ręcznik.

OLEJEK DO OPALANIA
Jedna z najbardziej oczywistych rzeczy i zarazem najczęściej pomijana w trakcie pakowania.
Jeśli nie chcesz, aby kolor twojej skóry przypominał wieczorem dojrzałego buraka, pamiętaj o zabraniu kremu z odpowiednim filtrem.

KSIĄŻKA/GAZETA
Kolejne plany masz dopiero za kilka godzin i nie lubisz leżeć bezczynnie? Nie zapomnij o dobrej lekturze! Chyba nie musimy polecać konkretnego czasopisma? :)

MP3/IPOD
Dużą atrakcją w ciągu dnia jest niewątpliwie Audiopole, czyli sety DJ-ów na plaży. Jeśli jednak masz ochotę nastroić się na swój wyczekiwany set konkretną muzyką, możesz to zrobić wsadzając sobie w uszy słuchawki.

shutterstock_204026512.jpg

ZATYCZKI DO USZU
Bawiłeś się na festiwalu do rana? Po wszystkim przeniosłeś się na after na płockim rynku? Nie jesteś jedyny! :) Jednak każde ciało ma szczyt swoich możliwości i jeśli chcesz zrobić to samo następnego dnia festiwalu, warto zregenerować się snem. Jeśli słońce grzeje tak, że nie da się wysiedzieć w namiocie, miękki piasek nad Wisłą i karimata mogą być doskonałą alternatywą. Zaśnięcie może utrudniać Ci jednak muzyka w tle i gwar plażowiczów – zatyczki do uszu to rewelacyjne wyjście z sytuacji!

TELEFON
Twoi znajomi będą się ustawiać na obiad na mieście lub befor przed festiwalem i nie chcesz, by Cię zabrakło wśród nich? Koniecznie weź ze sobą telefon! Warto pomyśleć jednak o starym modelu w rodzaju Nokii 3310. Nie chodzi tu wcale o samoobronę – po prostu bateria starych komórek spokojnie wytrzyma przez cały festiwal. Co prawda na polu namiotowym są miejsca, gdzie można doładować telefon, ale po co zaprzątać sobie tym głowę, skoro w ten sposób może ominąć cię występ którejś z gwiazd muzyki elektronicznej? W dodatku jeśli w trakcie festiwalowych szaleństw zgubisz telefon, będzie to  mniejsza strata.

Audioriver - key visual.jpg


Dodał(a): CKM.PL, fot. FameFlynet Poniedziałek 20.07.2015