Facet vs kobieta - sposoby na stres

Kobiety wolą się objadać zamiast iść z facetem do łóżka. Tak twierdzą naukowcy, którzy postanowili odkryć najczęstsze sposoby radzenia sobie ze stresem.

gl.jpg

Stereotypy bywają boleśnie prawdziwe. Dwa z nich zostały niedawno potwierdzone przez naukę, a przeprowadzone badania dodatkowo ujawniają nierówność płci. Kobiety miały przewagę liczebną.

Jeden zespół naukowców z London’s University College przepytał 115 mężczyzn i 250 kobiet. Chciano się dowiedzieć w jaki sposób ankietowani walczą ze stresem.

Okazało się, że prawda jest taka, jak myśleliśmy od dawna. Ponad połowa pytanych kobiet, bo aż 51%, odpowiedziała, że dla relaksu lubi zaglądać do lodówki i sięgać po ulubione jedzenie. Obraz zrozpaczonej po rozstaniu pani z kubełkiem lodów w ręce znany z filmów, nie wziął się więc znikąd.
kob.jpg
Za zdenerwowanie odpowiada hormon stresu kortyzol. Ten związek chemiczny rozbudza również apetyt, dlatego w problemowej sytuacji kobiety sięgają po cokolwiek, co znajdzie się w zasięgu ich ręki.

Dla porównania 31% mężczyzn ucieka się do jedzenia, aby walczyć ze stresem. Zdecydowanie częściej od kobiet walczymy z napięciem w zupełnie inny sposób.

27% ankietowanych mężczyzn uznało, że najbardziej relaksują się przy czynnościach seksualnych. Może to być stosunek z partnerką, albo zabawa sam na sam podczas oglądania filmów porno. Jedynie 11% kobiet opowiedziało się za tą metodą na radzenie sobie ze stresem.
sex1.jpg
Orgazm powoduje, że w organizmie zaczyna buzować oksytocyna, która niszczy kortyzol. Na pozbycie się stresu jest to sposób doraźny, ale jaki wspaniały. W końcu lepiej pójść do łóżka, niż opychać się czekoladą.

Drugi zespół naukowców przepytał natomiast 20 terapeutów, na temat różnic między płciami. Jak się okazało mężczyźni najczęściej przychodzą do specjalisty, aby porozmawiać o problemach w pracy. Kobiety natomiast wolą rozwodzić się o swoich związkach.

Dzięki badaniom angielskich naukowców, kobiety muszą przestać nazywać nas zboczeńcami. To nasz sposób na przetrwanie w tym zwariowanym świecie, w którym wszystko może być powodem stresu. Kurcze długopis spadł na podłogę. Ech, zdenerwowałem się.


Dodał(a): Mateusz Kryś Środa 08.03.2017