Facet próbował przemycić kilogram złota w... Zgadnij gdzie

W czasach PRL–u niejednokrotnie przemycano różne wartościowe przedmioty tam, gdzie żaden celnik nie miał odwagi zajrzeć. Ten facet przeszedł jednak samego siebie i włożył tam... trzy spłaszczone sztabki złota, a każda miała ok. 15 cm długości. Wszystko po to, by uniknąć dużego podatku.

Mężczyzna pochodzący z Indii poleciał do Dubaju i postanowił stamtąd przywieźć ze sobą pamiątkę. Problem w tym, że musiałby za nią zapłacić podatek, który po przeliczeniu wyniósłby prawie 235 tys. zł. Bardzo chciał tego jednak uniknąć. Do tego stopnia, że złoto schował w... Tak, w odbycie.

To musiało być naprawdę wielkie poświęcenie, ponieważ każda ze spłaszczonych sztabek miała ok. 15 cm długości. Dodatkowo miał tam także jeszcze jeden niewielki fragment tego metalu. Nie mamy informacji, czy sztabki były chowane jedna po drugiej, czy wszystkie na raz... Zresztą, chyba nie chcemy wiedzieć Fakt faktem łącznie ważyły prawie kilogram. 

Sonda

Czy przemycałeś coś przez granicę?


Co ciekawe, podczas tego lotu złapano również innego mężczyznę, który także chciał przemycić złoto, ale nie chował go w odbycie, tylko próbował ukryć w bagażu. Często pojawiają się śmiałkowie, którzy kupują złoto w Dubaju i starają się wziąć je ze sobą na pokład samolotu tak, by nie musieć płacić podatku. 


Facet miał zapewne prawdziwą gorączkę złota, gdy funkcjonariusze wyciągali od niego ukryty metal. Wrócił do domu szczuplejszy o sporą kwotę. I o kilogram...

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Piątek 23.10.2020