Fabryka Siły – jak dieta i trening od ekspertów pomagają schudnąć i zbudować mięśnie

Ostatnia moda na siłownię i bycie fit sprawiła, że chcesz zmienić wygląd? Pojawiające się zewsząd zdjęcia sportowców motywują do podjęcia działania? Jeśli w przeszłości podejmowałeś próby zmiany kompozycji sylwetki, to zapewne wiesz, że nie jest to zadanie łatwe. Potrzeba Ci wiedzy i doświadczenia, aby nie paść ofiarą podstawowych błędów oraz profesjonalnie podejść do zmiany swojego wyglądu.

CKM fotolia_143931506_subscription_monthly_m.jpg

Dlaczego inni chudną, a ja tylko tyję?
Osoby w świetnej formie sportowej wydają się być wszędzie. Widzimy je w gazetach, telewizji, w internecie oraz na ekranach telefonów. Dziesiątki różnych osób posiadają idealne wręcz sylwetki, których nie powstydziłyby się pomniki greckich bogów. Co robią te osoby, aby osiągać takie wyniki? Z pewnością wkładają bardzo dużo energii i ciężkiej pracy w prezentowane wyniki. Kluczem jest tutaj przede wszystkim ciągła motywacja i wyrobienie w sobie nawyków. Wiele osób odnajduje w sobie nagły przypływ motywacji, który jednak okazuje się ulotny. Umiarkowane kroki dają tylko umiarkowane efekty, ważne jest odnaleźć w sobie siłę na wprowadzenie permanentnej zmiany.

Drugim równie ważnym elementem jest właściwa strategia przemiany sylwetki. Efekty ciężkiej pracy będą znacznie większe, jeśli pracować będziemy także w sposób mądry. W przypadku zmiany sylwetki oznacza to odpowiedni plan treningowy oraz zbilansowaną dietę dostosowaną do potrzeb naszego organizmu.


Indywidualny plan – odrzuć schematyzm!
Bardzo ważną lekcją, której doświadczył każdy sportowiec, jest zdobycie zaufania do swojego organizmu. Wszyscy mamy swoje preferencje, cechują nas różne potrzeby, mamy inny tryb życia. Jedni wstają z kurami, inni idą spać w środku nocy. Część z nas uwielbia piwo i słone przekąski, inni są uzależnieni od słodkich napojów. Każdy pracuje w innych charakterze. Są prace fizyczne i biurowe, te bardzo wymagające i te bardziej „rozleniwiające”. Wszystkie te aspekty sprawiają, że dobranie odpowiedniego planu treningowego jest prawdziwym wyzwaniem. Jeśli do tej pory twoje próby odchudzania polegały na pobraniu z internetu ogólnych schematów – nic dziwnego, że twoja waga stoi w miejscu. Potrzebny jest ci indywidualny plan. Musisz uwzględnić swój wiek, zapotrzebowanie energetyczne, ewentualne alergie, preferencje smakowe, początkowe wymiary itd. Niestety, ale bez konsultacji z ekspertami się nie obejdzie.

Metamorfozy innych – źródło twojej inspiracji
Historie innych powinny być dla ciebie inspiracją. Wiele osób przed tobą rozpoczęło walkę o swoje zdrowie i wygląd. Ci, którym się udało, mają kilka wspólnych cech. Przede wszystkim nie poddają się po nieudanych próbach. Wyciągają z nich wnioski i idą do przodu. Nie traktują swoich porażek jako znaki, że ta droga „nie jest dla nich”. Porażki – zapamiętaj to sobie raz na zawsze – to tylko nieprzyjemne, ale bardzo wartościowe punkty na twojej drodze do sukcesu. Klęski są sygnałem, że coś robisz nie tak. To wcale nie musi oznaczać, że jesteś niezbyt uzdolniony, masz za mało silnej woli lub zbyt słabą motywację. Niekiedy porażka to sygnał, że coś musisz zmienić w swojej diecie, być może trening jest zbyt wyczerpujący lub obawiasz się, że wraz z restrykcyjną dietą ucierpią twoja praca i kontakty towarzyskie. W takim wypadku lepiej jest przeanalizować, czy jesteś w stanie coś poprawić i wzmocnić się, czy nanieść jakieś małe poprawki na plan treningowy lub może znacznie go zmodyfikować.

Jedno jest pewne – nagradzana jest wytrwałość i praca nad sobą. Nie spodziewaj się niesamowitych efektów, jeżeli nic z siebie nie dajesz oprócz narzekania. 

Jak powinien wyglądać cały proces zmiany?
Fabryka Siły zajmuje się profesjonalnym odchudzaniem i zmianą trybu życia swoich klientów. Plany treningowe w tego typu placówce są dokładnie opracowywane. To ważne, ponieważ tylko kadra ekspercka jest w stanie poprawnie ocenić, jaka dieta przyda się konkretnej osobie. Zanim więc klient otrzyma odpowiedni plan, najpierw przeprowadzany jest dokładny wywiad treningowo-dietetyczny. Później dochodzi do szczegółowej analizy historii żywienia, treningów, suplementacji i wszelkich kontuzji. Ponadto profesjonaliści oceniają indywidualne cechy fizyczne i metaboliczne klienta. Wszystkie te badania mają na celu określenie, jakie cele możesz postawić przed sobą. Każdy ma bowiem inne możliwości sprzętowe, fizyczne, kondycyjne, żywieniowe i czasowe. Fabryka Siły doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w jej szeregach pracują wykwalifikowani i doświadczeni dietetycy (sportowi i kliniczni), fizjoterapeuci, trenerzy personalni, trenerzy przygotowania motorycznego.

http://www.fabrykasily.pl/plany_treningowe

Indywidualna dieta – czym się cechuje?
Indywidualny dobór diety jest dosyć skomplikowany. Profesjonalny dietetyk weźmie pod uwagę m.in. twoje nawyki żywieniowe, tendencje zakupowe, zarobki, możliwości czasowe (nie każdy może sobie pozwolić na długie ślęczenie nad garnkami), umiejętności kucharskie (łatwość przygotowania posiłków dla niektórych jest kluczowa), mobilność i elastyczność (chęć zmian). Zdarza się, że generalną metamorfozę planują pary. Czy taki pomysł ma rację bytu? Oczywiście! Trzeba jednak wziąć pod uwagę preferencje obojga partnerów – tylko w ten sposób uda się utrzymać motywację i satysfakcję.

Uzupełnieniem diet jest suplementacja. Każdy z nas jest inny i brakuje mu nieco innych składników. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety odchudzającej dobrze jest zrobić sobie badanie krwi. To ważne, żeby w twoim organizmie był zachowany odpowiedni poziom wszystkich minerałów i witamin. Mają one niebagatelny wpływ m.in. na twój metabolizm i zdolności regeneracyjne. Jeśli brakuje ci niektórych składników, trzeba będzie uwzględnić to w diecie. Duże niedobory należy zwalczać odpowiednimi suplementami.

Spalacze tłuszczu – co o nich myśleć?
Dobry dietetyk i trener doradzą ci także suplementy wspomagające spalanie tłuszczu. Tego typu środki, jeśli używane są zgodnie z przeznaczeniem, mogą ci bardzo pomóc w osiągnięciu wymarzonego celu. Działanie takich suplementów w głównej mierze opiera się na pobudzeniu w organizmie procesów ułatwiających spalanie tłuszczu. Mowa tu np. o termogenezie, czyli wzmożonej produkcji ciepła. Ponadto składniki spalaczy pobudzają metabolizm i działają moczopędnie. Regularne przyjmowanie takich suplementów może przyczynić się do znacznej utraty wagi w stosunkowo krótkim czasie.

A po co mi to wszystko?
Jak z każdym wyzwaniem – ze strachu przed ewentualnym początkiem rezygnujesz, zanim jeszcze zacząłeś. Musisz wyjść z tego błędnego koła. Prawda jest taka, że tego typu dołowanie się na nic ci się zda. Jeśli wmawiasz sobie, że do niczego się nie nadajesz i nie ma sensu chudnąć – tak naprawdę próbujesz się pocieszać. To paradoks, ale właśnie na tym polega mechanizm użalania się nad sobą. Spróbuj jednak stanąć z boku i popatrz na siebie – strach przed klęską i upokorzeniem sprawia, że jesteś w jeszcze gorszej kondycji niż na początku. Nawet te pierwsze, żenujące starania są o wiele lepsze i bardziej budujące niż dołowanie się, które wciąga cię w coraz gorszą depresję. Dlatego przestań się bać i zacznij działać. Już pierwsze efekty zaczną cię napędzać i wleją w ciebie pozytywną energię.


Dodał(a): Poniedziałek 05.06.2017