Epicki zwiastun "Hitman 47"

W tym filmie miał zagrać Paul Walker. Jednak gwiazdor serii „Szybcy i wściekli” zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Najskuteczniejszym mordercą International Contracts Agency, międzynarodowej agencji wykonującej zabójstwa na zlecenie, został Rupert Friend (serial „Homeland”). Agent 47 znów dostał kontrakt. To oznacza, że zniknie wiele osób, które staną mu na drodze do wykonania zadania.
hitman-agent-47-otw.jpg

„Hitman: Agent 47” to adaptacja gry wideo, której wyreżyserowaniem zajmie się Polak - Aleksander Bach. Będzie to długometrażowy debiut twórcy z Lublina, który w latach 80. z rodziną wyemigrował do Niemiec. Scenariusz w oparciu o grę napisali: Skip Woods („Hitman” z 2007 roku, „Szklana Pułapka 5”, „X-men geneza: Wolverine”, „Kod dostępu”), Kyle Wards („Maczeta zabija”), Michael Finch („November Man”). Zapowiada się więc niezła jatka, mnóstwo wybuchów, hektolitry krwi i matriksowe choreografie. Fani tytułu uwazają taki stan rzeczy za niedopuszczalny, karygodny i niewarty wydawania pieniędzy na bilet do kina (jeden z rozżalonych internautów napisał nawet, że szkoda mu będzie czasu na ściągnięcie filmu z torrentów…).

Bo akcja gry wideo odbywa się w nieco innym tempie i na innym poziomie. Podczas gdy w filmie eksplodują samochody, pocisków w powietrzu jest pełno niczym roztoczy na starym poddaszu, a jednym ze sposobów na rozprawienie się z wrogami, okazuje się wjazd helikopterem na jedno z wyższych pięter wieżowca. Hitman tak nie działa. Ale to przecież Hollywood.Znany z gier agent o imieniu 47, które jest końcówką kodu kreskowego (640509-040147) wytatuowanego z tyłu jego głowy, nie afiszuje się z bronią, nie demoluje połowy miasta, by dorwać jednego człowieka, zazwyczaj pozostaje w cieniu. Podchody, działanie z ukrycia oraz sprytnie zastawione pułapki – to znak rozpoznawczy człowieka, którego DNA jest mieszanką genów najbardziej zabójczych i przebiegłych przestępców świata. 47 to zatem wytwór inżynierii genetycznej, „agent GMO”. Jest nie tylko zabójczy, szybki, świetny w strzelaniu i walce wręcz, ale i piekielnie inteligentny. Słowem – nadczłowiek. Czy ktoś jest więc w stanie go zatrzymać przed wypełnieniem kontraktu?

Hitman: Agent 47
reżyseria: Aleksander Bach  
scenariusz: Skip Woods, Michael Finch, Kyle Ward
premiera światowa: 27 sierpnia 2015
premiera polska: 28 sierpnia 2015

Obsada:

Rupert Friend (pierwotnie Paul Walker) - Agent 47
Zachary Quinto - John Smith
Emilio Rivera - Fabian    
Rolf Kanies - Dr Delriego    
Thomas Kretschmann - Le ClerqDodał(a): Paweł Jota Piątek 13.02.2015