Eminem pobił rekord Led Zeppelin i ABBY, który przetrwał ponad 30 lat

Eminem stał się już bardziej kultowym artystą w Wielkiej Brytanii niż ABBA i Led Zeppelin. Najnowszy album rapera pt. „Kamikaze” zadebiutował na 1. miejscu najpopularniejszych płyt w Wielkiej Brytanii.
phlphotos390246.jpg

Co to za rekord? Najnowsza płyta rapera pt. „Kamikaze” jest ósmym z rzędu krążkiem Slim Shady’ego, który w pierwszym tygodniu znalazł się na szczycie brytyjskiego zestawienia UK Charts. Eminem tym samym pokonał Led Zeppelin i ABBĘ, które mogły pochwalić się siedmioma takimi płytami. Co istotne rekordy tych dwóch formacji przetrwał 36 lat.

Dominacja Eminema w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się w 2000 roku za sprawą „The Marshall Mathers LP”. Jedynie debiutancki „The Slim Shady LP” nie trafił na szczyt. Nie przeszkodziło to jednak Eminemowi w pobiciu rekordu. Zarówno ABBA, jak i Led Zeppelin, debiutowali w zestawieniu z siedmioma albumami.


Artysta zapytany, jak czuje się z nowym rekordem na brytyjskich listach przebojów, odpowiedział: – Czy od teraz mogę nazywać się Sir Eminem?

Eminem równie dobrze radzi sobie w zestawieniu singli – ma aż trzy utwory w Top 10: „The Ringer” (#4), „Lucky You” (#6) oraz „Fall” (#9). „Kamikaze” jest obecnie #1 na iTunes w 77 krajach, a w Spotify i Apple Music album zgromadził już ponad 250 mln streamów.


Dodał(a): CKM/ fot. Starstock Wtorek 11.09.2018