Elon Musk sprzedaje domy. Tak wyglądają rezydencje za 166 mln zł

Niejeden facet chciałby, chociaż na chwilę poczuć się jak Elon Musk. Teraz nadarza się ku temu okazja, bo miliarder wystawił na sprzedaż dwa domy. Z kolei na Twitterze poinformował, że pozbywa się większości dóbr materialnych.
maxresdefault.jpg
Amerykańskie media podchwyciły informację, którą Musk opublikował w sieci i postanowiły sprawdzić, czy rzeczywiście można kupić posiadłości należące do ekscentryka. Odkryto, że w serwisie z ogłoszeniami Zillow pojawiły się dwie oferty sprzedaży okazałych rezydencji. Obie są zlokalizowane w Bel Air, jednej z najbogatszych dzielnic Los Angeles. Ich łączna wartość wynosi 39,5 miliona dolarów (ok. 166 mln zł).

SPRAWDŹ: Tom Cruise, Elon Musk i NASA nakręcą film akcji w kosmosie

Ogłoszenia zostały opublikowane dwa dni po tym, jak Musk napisał na Twitterze, że sprzedaje prawie cały fizyczny majątek i nie będzie posiadał żadnego domu.


Pierwsza posesja wyceniona na 9,5 mln dolarów (ok. 40 mln zł) należała niegdyś do aktora Gene'a Wildera, który grał główną rolę w filmie "Willie Wonka i fabryka czekolady". W rezydencji mieści się 5 sypialni i łazienek, prywatny basen, a cały dom zajmuje ok. 850 metrów kwadratowych.Druga posiadłość jest sporo droższa, bo kosztuje 30 mln dolarów (ok. 126 mln zł). W jej wnętrzu znajduje się w sześć sypialni, przestrzenie rozrywkowe, 2-piętrowa biblioteka, kino, kort tenisowy, winiarnia, siłownia, basen, ogromny dziedziniec oraz sad owocowy.

ZOBACZ, JAK JUŻ NIE MIESZKA ELON MUSK:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Środa 06.05.2020