Dziś dzień żałoby covidowej

Ministerstwo Zdrowia zapowiada w najbliższych tygodniach szczyt kolejnej fali Pandemii. Na przestrzeni ostatnich miesięcy nieustannie wzrasta grupa Polaków, którzy po lockdownie uznali za niezbędne skorzystanie z pomocy profesjonalistów.
Zrzut ekranu 2021-12-3 o 12.02.39.png

Maciej Roszkowski to psychoterapeuta spotykający się na co dzień z tym problemem, postanowił on “wziąć sprawy w swoje ręce” i poprzez działalność na Facebooku regularnie umieszczać informacje, które mają na celu zwiększyć świadomość na temat wpływu Covid na społeczeństwo. Najgłośniejszym ze skutków internetowej działalności jest akcja “Dzień covidowej żałoby narodowej”. 

Piątek to jeden z przyjemniejszych dni tygodnia. Możecie spędzić go z browarem w jednej dłoni, a w drugiej z pilotem lub poświęcić 20 minut na społeczną akcję (da się to także połączyć). Terapeuta namawia, by zatrzymać się na chwilę i o godzinie 18.00 zapalić świeczkę w oknie, a planując wyjście z domu ubierać się na czarno – z tym akurat większość Polaków nie powinna mieć problemu, bo niebieski, biały i czerwony znamy głównie z filmów Kieślowskiego.

Organizator w opisie wydarzenia informuje: w porównaniu do statystyk zgonów z lat 2015-2019 w 2021 odnotowano wzrost o niemal 180 tys. osób. Na poniższej grafice przedstawiono podział na województwa:

Zrzut ekranu 2021-12-3 o 12.04.50.png

"ZUS lubi to" - tak napięcie rozładowują komentarze niektórych internautów. Terapeuta twierdzi jednak, iż zależy mu na zaplanowaniu momentu umożliwiającego każdemu odbycie własnej żałoby. Akcja oznaczana jest hashtagiem #żałobanarodowa.


Dodał(a): CKM.PL/ facebook.com Piątek 03.12.2021