Dzięki nim możemy się pokłócić bez używania słów i gestów. Dziś światowy dzień emoji

Chociaż próby stworzenia języka, którym mogliby się porozumiewać wszyscy ludzie na świecie trwają od wielu lat , to wydaje się, że prawdziwa rewolucja na tym polu dokonała się dopiero niedawno.

iStock-938923982.jpg

Popularne powiedzenie mówi, że historia co jakiś czas zatacza koło, a pewne wydarzenia mają charakter cykliczny. Jak się okazuje, dotyczy to również pisma – zanim ludzie opracowali alfabety, używali głównie pisma opierającego się na piktogramach i obrazkach (jak choćby starożytni Egipcjanie i ich hieroglify). W ostatnich latach pismo obrazkowe wróciło i chociaż zapewne nie wyprze tego tradycyjnego, to będzie coraz bardziej zyskiwało na znaczeniu. Mowa oczywiście o emoji.

Emoji to bez wątpienia wspaniały wynalazek, który umożliwia komunikację pomiędzy ludźmi nawet w sytuacji, gdy ci posługują się zupełnie różnymi językami. Tak uniwersalne symbole, jak buziak, serce czy kciuk w górę jest w stanie zrozumieć każdy, niezależnie od miejsca pochodzenia. Oczywiście stosowanie emoji stwarza również pewne niebezpieczeństwo – obrazki pozostawiają pewne pole do interpretacji, przez co możemy zostać źle zrozumieni. I chyba każdy z nas znalazł się kiedyś w sytuacji, gdy niewinne z pozoru obrazki powodowały foch u dziewczyny, z którą rozmawialiśmy.     👉👌

Światowy dzień emoji – 17 lipca 

Z okazji światowego dnia emoji zostało przygotowane zestawienie tych najpopularniejszych. Z Google Blog Polska dowiadujemy się, z jakich emotek internauci korzystają najczęściej:

Zrzut ekranu 2018-07-17 o 12.38.07.jpg
Wiemy także, które emoji najbardziej przypadły do gustu Polakom:
Zrzut ekranu 2018-07-17 o 12.38.20.jpg


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. iStock Wtorek 17.07.2018