Dziadek chciał sobie zrobić selfie z niedźwiedziem. Został ugryziony

72–latek spacerował Doliną Chochołowską w Tatrach i zobaczył niedźwiedzia. Niektórzy zapewne natychmiast by uciekali, lecz facet postanowił zrobić sobie z nim zdjęcie. Nie udało mu się jednak wykonać selfie, bo gdy podszedł zbyt blisko, zwierzę ugryzło go w nogę.
Zrzut ekranu 2021-10-22 o 12.57.06.png

"72-letni turysta - spacerując w czwartek Doliną Chochołowską w Tatrach - napotkał niedźwiedzia, z którym chciał sobie zrobić zdjęcie. Podszedł jednak zbyt blisko drapieżnika i został ugryziony w nogę" - relacjonował dziennikarzom PAP lekarz Jerzy Toczek z zakopiańskiego szpitala.
Szczęśliwie mężczyźnie nic się nie stało. Rana okazała się powierzchowna, więc po jej opatrzeniu 72–latek mógł wyjść ze szpitala.

Przed zimą niedźwiedzie zaczynają żerować. Wiąże się to z tym, że w Tatrzańskim Parku Narodowym jest obecnie większe prawdopodobieństwo na spotkanie tego zwierzęcia. W razie spotkania z drapieżnikiem, należy spokojnie odwrócić się i udać w przeciwnym kierunku, jak najdalej od niego. 

Sprawa nie została jeszcze skomentowana przez władze Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednak zapowiedziano, że zostanie przedstawiony oficjalny komunikat.

Z jednej strony brak odpowiedzialności 72–latka jest rażący – z drugiej zaś... kto by nie chciał foty z niedźwiedziem?


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Piątek 22.10.2021