Dyrektor ds. szczęścia wśród najbardziej pożądanych zawodów

Nowy rok, nowy ty? Planujesz zacząć zmiany od znalezienia nowej pracy? Podpowiadamy jakie zawody będą poszukiwane w Polsce w 2020 roku.
iStock-961540536.jpg

Raport przedstawiający najbardziej poszukiwane na rynku zawody powstał na zlecenie Buisiness Insider. Choć pierwsze miejsce w żaden sposób nie zaskakuje, to w zestawieniu – oprócz tradycyjnie poszukiwanych zawodów rzemieślniczych, pojawiają się stanowiska, o których istnieniu kilka lat temu nikt jeszcze nie słyszał.

Najlepszym przykładem nietypowego zawodu jest manager ds. szczęścia, którego zadaniem jest dbanie o zadowolenie pracowników i wpływanie na ich zaangażowanie w działalność firmy. Celem takiego działania jest oczywiście zwiększenie wydajności pracowników. Czyli poszukiwana jest osoba, która sprawi, że dasz się wycisnąć do cna i jeszcze będziesz zadowolony.

Oczywiście, żeby takie stanowisko mogło być traktowane poważnie, musi mieć anglojęzyczną nazwę. W tym przypadku jest to Chief Happiness Officer. Zgodnie z założeniami speców od biznesu, rola takiego pracownika polega nie tylko na tworzeniu pozytywnej atmosfery i pogłębianiu pozytywnej relacji na linii-pracownik firma, ale również na dbaniu o przejrzystość rekrutacji, awansu i ścieżki kariery. A to już jest coś więcej, niż owocowe wtorki, które proponują znudzone pracowniczki działów HR.

Co ciekawe, w zachodnich przedsiębiorstwach takie stanowisko nie tylko staje się normą, ale tez można na tym zarobić konkretne pieniądze. Ujawnione roczne dochody jednego z dyrektorów ds. szczęścia zatrudnionego w Dolinie Krzemowej przekraczały pół miliona złotych rocznie. Gra jest więc warta świeczki. 

Całe zestawienie wygląda następująco:

1. Specjaliści IT
2. Liderzy ds. zarządzania projektami IT
3. Biotechnolodzy, mechatronice, technolodzy produkcji
4. Analitycy
5. Zarządzający treścią
6. Zarządzanie projektami z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu
7. Dyrektorzy ds. szczęścia
8. Handlowcy
9. Fizjoterapeuci, trenerzy, dietetycy

10. Rzemieślnicy: krawcy, kafelkarze, kaletnicy



ZOBACZ TAKŻE: PENSJA ZWALA Z NÓG. 4670 ZŁ "NA RĘKĘ" W POLSKIM SKLEPIE




Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Czwartek 09.01.2020