Dying Light już w sprzedaży!

Najbardziej wyczekiwana gra roku w Polsce i - jak się zapewne okaże – nie tylko, jest już dostępna w wersji cyfrowej. Edycja pudełkowa pojawi się w sklepach 30 stycznia. W ten weekend nie uraczysz zbyt wielu osób na ulicach. I to wcale nie ze względu na kwarantannę albo zagrożenie atakiem zombie. Wszyscy będą naparzali półżywych na swoich platformach gamingowych!
dying-light-cena.jpg

Superprodukcja polskiego developera gier – firmy Techland, właśnie trafiła do cyfrowej dystrybucji. Wersja pudełkowa we wszystkich wariantach (podstawowych i kolekcjonerskich) trafi do polskich sklepów 30 stycznia. Wyślij więc dziewczynę na weekend do spa, wyjmij baterię z komórki i przygotuj sobie zapas prowiantu, by przetrwać apokalipsę zombie!Nie wszyscy będą mieli tyle szczęścia co Polacy, bo w niektórych krajach sprzedaż jest opóźniona. Natomiast „dzięki” temu, wszyscy dostaniemy dodatek „Be The Zombie”, w którym gracz ma możliwość poczuć się jak zainfekowany mieszkaniec Harranu.

Bo właśnie w tym mieście rozgrywa się akcja gry „Dying Light”. Nierozpoznany dotąd wirus rozlewa się wewnątrz miasta, które – w obawie przed rozwojem epidemii - ministerstwo obrony postanowiło otoczyć wysokim murem. Jako Kyle Crane zostajesz zrzucony na terytorium kwarantanny, by znaleźć przyczynę nowej dżumy. Pojmany przez Bandytów musisz współpracować, a zadanie utrudnia ich konflikt z biegaczami i nocne ataki zombie.Za dnia półumarli są otępiali i niezdarni. Wtedy masz szansę na uzbrojenie się, zgromadzenie odpowiednich zapasów i wykonanie powierzonych zadań. Wieczorem sam zmieniasz się w zwierzynę, która jest na celowniku zainfekowanych. Jednak po zmroku nabierają oni nadludzkich sił, a niekiedy jedyną szansą na przeżycie starcia z nimi, jest ucieczka.

Mechanika poruszania się po tym otwartym i rozległym świecie jest unikatowa, a przez to wciągająca. Kilka gier pokazało namiastkę parkouru, jednak dopiero Techland zrobił to perfekcyjnie. A to za sprawą człowieka, który stworzył ten sposób przemieszczania się po miejskiej dżungli. David Belle, twórca i legenda parkour, towarzyszył twórcom podczas tworzenia mechaniki bohaterów gry. Zawdzięczamy mu płynne przeskakiwanie murów, loty z dachu na dach, wślizgi i turlanie się.W Dying Light ministerstwo obrony zamierza bombardować Harran, zabijając skażonych oraz źródło epidemii. Oczywiście zginą też Ci, którzy nie są jeszcze zainfekowani. W mieście granica między jednymi a drugimi przesuwa się codziennie. Twoja w tym głowa, by uchronić ocalałych i metropolię przed zagładą.

Weekend może jednak nie wystarczyć. Wypisz wniosek urlopowy…

Dyingh Light dostępne będzie na platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One.

Dying Light premiera:
27 stycznia - premiera cyfrowa PC (wersje oparte na STEAM)
28 stycznia - premiera cyfrowa konsolowych wersji gry
30 stycznia - premiera pudełkowa wszystkich zapowiedzianych platform

Dying Light cena:
PS4 – 249,90 zł
XONE – 249,90 zł
PC – 149,90 zł

Dostępne są Edycje Kolekcjonerskie i Premium zawierające figurki, ścieżkę dźwiękową i ciuchy z motywami z gry.
Dodał(a): gianni Wtorek 27.01.2015