Dowody na życie pozaziemskie już za 20 lat

Ellen Stofan, szefowa naukowców NASA przyznała publicznie, że w ciągu 10 lat można spodziewać się poszlak świadczących o życiu pozaziemskim. Konkretne dowody miałyby z kolei zostać dostarczone przez naukowców w ciągu 20-30 lat. "Wiemy gdzie szukać i wiemy w jaki sposób to robić" - wyznała podczas panelu prowadzonego przez agencję

shutterstock_109197029.jpg

"Działania naukowców NASA spowodowały w ostatnich latach falę niesamowitych odkryć dotyczących wody, które zainspirowały nas do kontynuowania badań nad naszym pochodzeniem, możliwościami innych światów oraz życiem we wszechświecie" - powiedziała Ellen Stofan, szefowa naukowców NASA, która w amerykańskiej agencji kosmicznej pracuje już od 20 lat. Kobieta dodała również, że w ciągu najbliższych lat mamy możliwość odpowiedzenia wreszcie na pytanie, czy istnieje życie pozaziemskie.

3D w kosmosie

Podczas panelu prowadzonego przez NASA pani Stofen nie kryła ekscytacji. "Sądzę, że w ciągu najbliższej dekady poznamy silne poszlaki, na istnienie życia poza Ziemią, a w ciągu 20 do 30 lat uzyskamy na to niezbite dowody. Wiemy gdzie szukać i wiemy w jaki sposób to robić. Dysponujemy także odpowiednią technologią. Reszta to kwestia czasu" - wyznała.

Naukowcy twierdzą, że życie pozaziemskie można znaleźć w naszym Układzie Słonecznym. Poniższa grafika autorstwa NASA przedstawia przykładowe ciała kosmiczne, które ze względu na dużą ilość wody (lub innych płynnych substancji), dają duże szanse na odkrycie na nich życia.

oceanworlds_infographic_full.jpg źródło: NASA


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. NASA Poniedziałek 13.04.2015