Donald Tusk założył konto na Instagramie – zobacz, jakie fotki już wrzucił

Obecny szef Rady Europejskiej zrobił sobie mały prezent na 61. urodziny. Za namową przyjaciół założył konto na Instagramie.
akpa20140919_szekspirowski_jk_7153.jpg

Nie ma co, Donald Tusk umie w social media jak mało który polski polityk, co udowodnił zresztą już nie raz na swoim koncie na Twitterze. Teraz, z okazji 61. urodzin, które obchodził 22 kwietnia, były polski premier postanowił sprawdzić się w kolejnym serwisie – Instagramie.

- Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na swoim Twitterze szef Rady Europejskiej.

O pojawieniu się Donalda Tuska na portalu poinformowała też jego córka – Kasia, która sama jest influencerką, autorką popularnego bloga „Make Life Easier”. Na razie polityk umieścił w serwisie trzy fotki: z wnukami na ławce w parku, w garniturze podczas publicznego wystąpienia oraz stare zdjęcie z dzieciństwa (wszystkie trzy możecie zobaczyć poniżej).

W krótkim bio Tusk pokazuje też dystans do siebie: „Prezydent Rady Europejskiej, Europejczyk, Polak, Kaszub, mąż, dziadek, biegacz, wciąż piłkarz i kibic Lechii Gdańsk”.
O potencjalnym starcie Tuska w wyborach prezydenckich 2020 mówi się już od jakiegoś czasu. Być może więc konto na Instagramie jest jakimś drobnym krokiem w stronę rozpoczęcia kampanii?


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. AKPA, Instagram Poniedziałek 23.04.2018