Donald Trump został nominowany do Złotych Malin

Obecny prezydent USA został nominowany w kategorii najgorszy aktor pierwszoplanowy za występy w… dwóch filmach dokumentalnych.
upiphotostwo650547.jpg

Złote Maliny to antynagrody filmowe przyznawane najgorszym produkcjom i aktorom danego roku na 24 godziny przed uroczystą galą rozdania Oscarów. Tyle że z reguły to „wyróżnienie” przypada prawdziwym aktorom, którzy zagrali w jakimś filmie świadomie i na poważnie.

Tymczasem Donald Trump dostał nominację w kategorii najgorszy aktor pierwszoplanowy za swoje „role” w… dwóch filmach dokumentalnych – „Śmierć narodu” Dinesha D’Souzy i „Fahrenheit 11/9” Michaela Moore’a. Nominowane występy obecnego prezydenta USA to więc autentyczne archiwalne nagrania z jego udziałem, a nie prawdziwe role filmowe. Trzeba przyznać, że to naprawdę niezły trolling.

Trump o miano najgorszego aktora pierwszoplanowego za 2018 rok powalczy natomiast z takimi przebrzmiałymi tuzami Hollywoodu jak Johnny Depp, Will Ferrell, John Travolta czy Bruce Willis. Na statuetkę ma szansę także Melania Trump w kategorii najgorsza aktorka drugoplanowa również za „rolę” w filmie dokumentalnym Michaela Moore’a.

Co ciekawe Trump otrzymał już jedną Złotą Malinę w 1991 roku w kategorii najgorszy drugoplanowy aktor za występ w filmie „Duchy tego nie robią”.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Starstock Poniedziałek 21.01.2019