Długopis z Photoshopem

Inteligentny długopis nie powinien dziś już nikogo dziwić.
color picker


Ten pisak jest wyjątkowy i będzie idealnym narzędziem pracy dla kolorystycznych zboczeńców. Chciałbyś realistycznie oddać otaczające cię barwy, ale nie możesz ich złapać na cyfrowej palecie? Nawet jeśli zrobisz obiektowi zdjęcie, to musisz przerzucić fotę do obróbki i skopiować interesujący cię kolor. A i tak nie masz gwarancji, że będzie identyczny, bo to zależy od ustawień aparatu.

Jinsu Park to koreański projektant, który wymyślił długopis, który będzie mógł pobierać próbki kolorów z otaczającej nas rzeczywistości. Jeśli zechcesz żeby trawa miała naturalny kolor – po prostu przyłóż urządzenie do niej, zeskanuj, a potem druga końcówką zacznij malować na papierze.

Sensor pisaka rozpoznaje pożądany kolor, następnie „system” dobiera i miesza odpowiednie tusze z kartridża z paletą RGB i wypuszcza przez końcówkę z pióra kulkowego z drugiej strony. Oczywiście w każdej chwili masz podgląd zeskanowanej barwy.

Problemem może być krótka praca na tym sprzęcie. Trzeba przecież co jakiś czas ładować baterię i uzupełniać tusz. Data premiery Color Pickera oraz jego cena nie są jeszcze znane. Czekamy z niecierpliwością na wersję 3D tego pisaka!

color picker

Dodał(a): carlo Czwartek 20.06.2013