Dlaczego millenialsi zdradzają?

To, że millenialsi mają inne podejście do związków niż poprzednie pokolenia, nie jest niczym nowym. Jednak ich inne podejście do zdrady może być już całkiem zaskakujące. Zwłaszcza, jeśli chodzi o jej powody. Dlaczego więc millenialsi zdradzają?
iStock-585599054.jpg

Z dwóch głównych przyczyn. Odkryli je naukowcy z Uniwersytetu w Tennessee, którzy przepytali millenialsów o to, dlaczego przyprawiają rogi swoim drugim połówkom. Była to konkretnie wyselekcjonowana grupa 104 osób w średnim wieku 22 lat, które ostatnie pół roku przed badaniem przynajmniej raz dopuściły się zdrady. Te dwa powody, to:

1. Brak współzależności
2. Potrzeba niezależności

Jak się zaraz przekonacie, obie te rzeczy się ze sobą wykluczają, niemniej pierwszą z nich jako powód zdrady podało aż 73 proc. badanych, a drugą – 20 proc.

Potrzeba niezależności jest jasna, jednak co kryje się pod tym tajemniczym słowem współzależności? Otóż jest to po prostu pragnienie, by być rzeczywiście połączonym prawdziwą więzią z partnerem, by czuć się kochanym i szanowanym. Najwyraźniej prawie trzy czwarte osób tego nie czuło i dlatego zdecydowało się na skok w bok.

Cóż, nie da się więc ukryć, że obydwie te rzeczy bardzo dobrze odzwierciedlają podejście millenialsów do związku. Jedna część chce bowiem zbyt dużego i zbyt poważnego zaangażowania, natomiast druga – wręcz przeciwnie. Być może nikt z nich nie słyszał o czymś takim, jak złoty środek?


ZOBACZ TEŻ FOTKI SEKSOWNEJ PRZEDSTAWICIELKI POKOLENIA MILLENIALSÓW


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istock.com Piątek 11.08.2017