Dlaczego HIFU? Poznaj zalety zabiegów Ultraformer III

Potrzebujesz szybkiego liftingu? Zapomnij o skalpelu i igłach! Czas poznać innowacyjny zabieg urządzeniem Ultraformer III. HIFU – High Intensity Focused Ultrasound – to innowacyjna technologia zogniskowanych fal ultradźwiękowych, która początkowo stosowana była w leczeniu zmian nowotworowych. Dziś wykorzystuje ją kosmetologia i medycyna estetyczna.

HIFU.jpg

Zabiegi Ultraformer III, wykorzystujące technologię HIFU, łączą w sobie wszystkie najlepsze zalety nowoczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej. Dają spektakularne efekty, które porównać można z liftingiem chirurgicznym. Nie ma tu jednak wkłuć i szwów – zabiegi są nieinwazyjne, bezpieczne i komfortowe dla pacjenta. W przeciwieństwie do wielu innych propozycji, w tym wypadku wystarczy tylko jeden zabieg, nie ma konieczności wykonywania ich w serii. Co istotne, przeprowadza się je przez cały rok – nawet latem. Rewolucją jest również czas utrzymywania się efektów – nawet do dwóch latmówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Dermatologica w Gdańsku

igor-michajlowski-dermatolog.jpg

Podczas zabiegów Ultraformer III, zogniskowana fala ultradźwiękowa wnika w tkanki, podnosi ich temperaturę i powoduje skurcz włókien kolagenu, pojawiają się mikrouszkodzenia. Prowadzi to do pobudzenia regeneracji skóry, która objawia się intensywną produkcją nowego kolagenu. W efekcie skóra zostaje napięta, wygładzona, zagęszczona i wzmocniona.

Ultraformer II - co to za urządzenie?

ultraformer.jpg

Ultraformer III jest urządzeniem, dzięki któremu możemy dokonać nieinwazyjnego liftingu twarzy, szyi oraz niemal każdej części ciała. Urządzenie wykorzystuje technologie HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli zogniskowaną fale ultradźwiękową, która, selektywnie podgrzewając tkanki, takie jak skóra, tłuszcz i mięśnie, prowadzi do obkurczenia rozciągniętych w wyniku upływu czasu włókien kolagenowych, co daje widoczny efekt liftingu. Dodatkowo w skórze i tkankach dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu. Ponadto HIFU uszkadza błony komórek tłuszczowych, przyspieszając lipolizę – mówi Łukasz Ludwikowski, Dyrektor Regionalny Bogdani Dermatologia

W zależności od obszaru zabiegowego, wizyta trwa od godziny do dwóch. Zabieg polega na przykładaniu specjalnie dobranej głowicy, emitującej zogniskowaną falę ultradźwiękową.  Mamy możliwość dostosowania parametrów do potrzeb danego pacjenta przez regulowanie głębokości wnikania fal – mówi Justyna Masal, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Efekty porównywalne z liftingiem chirurgicznym!

Najczęściej wymienianą zaletą są właśnie rezultaty, których spektakularność porównuje się z liftingiem chirurgicznym. Dowodem niech będzie fakt, że Ultraformer III świetnie radzi sobie nawet z takimi zadaniami, jak redukcja boczków czy podwójnego podbródka. Jednocześnie nie ma tu ryzyka pojawienia się przerysowanego efektu. Mamy pewność, że będzie on wyraźny, ale wciąż naturalny!

Wykonuj zabiegi nawet latem

Wielu zabiegów nie można wykonywać latem ze względu na to, że nie można przed lub po nich poddawać się ekspozycji na słońce i wysoką temperaturę. W przypadku HIFU nie ma tego problemu, a na Ultraformer III można zdecydować się w dowolnej porze roku.

Tylko jedna wizyta!

Większość nieinwazyjnych zabiegów kosmetologicznych wykonywać trzeba w seriach. Najczęściej jest to od 4 do nawet 10 wizyt, odbywających się co kilka tygodni. Może być to dość uciążliwe dla pacjentów. Oznacza to też dłuższy czas oczekiwania na ostateczne rezultaty, które obserwuje się przecież po zakończeniu całej kuracji. W przypadku HIFU nie ma tego problemu.

Efekty utrzymujące się nawet do dwóch lat

Ogromną zaletą zabiegów Ultraformer III, która wyróżnia go na tle innych propozycji, nawet inwazyjnych zabiegów, jest utrzymywanie się rezultatów aż do dwóch lat! To bardzo imponujący wynik.

Pierwsze efekty będą widoczne od razu po wyjściu z gabinetu, ale nie będą to jeszcze ostateczne rezultaty. Na te poczekać trzeba kilka tygodni, gdyż tyle właśnie potrzebują włókna kolagenowe, aby w pełni się zregenerować.

bruzdy-przed-i-po-2.jpg

brzuch-przed-i-po-1.jpg

Zero bólu

Co bardzo ważne, zabiegi HIFU – Ultraformer III są w pełni komfortowe. Pacjenci nie odczuwają żadnego bólu podczas wizyty, nie ma też konieczności stosowania miejscowego znieczulenia.

Warto wspomnieć, że po zabiegach bardzo rzadko pojawia się zaczerwienienie oraz podrażnienie. Jeżeli jednak już tak się stanie,  znika ono po kilku godzinach.

Wiele zastosowań

Zabiegi Ultraformer III wykonuje się w celu redukcji wiotkości skóry, likwidacji jej nadmiaru oraz w celu pozbycia się zmarszczek. Sprawdzają się zarówno w obszarze twarzy, jak i ciała. Z powodzeniem zniwelujemy też:

  • zmarszczki okolic oczu, ust i czoła,
  • bruzdę nosowo-wargową,
  • lwią zmarszczkę,
  • opadające policzki

hifu-ultraformer-iii-zabiegi-na-twarz.jpg

i pozbędziemy się drugiego podbródka. Lifting możemy też przeprowadzić w obszarze ciała, w okolicy:

  • ramion (tzw. pelikany)
  • pleców,
  • klatki piersiowej,
  • brzucha,
  • ud, łydek, czy kostek.

HIFU świetnie radzi sobie również z tzw. boczkami.

ultraformer-zabiegi-na-cialo.png

Konsultacje przed zabiegami

Przed każdym zabiegiem należy skonsultować się z osobą, która będzie go przeprowadzać. Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje przed zabiegami, podczas których kosmetolog ustala plan kuracji, a także upewnia się, czy nie ma przeciwwskazań do jej przeprowadzenia.

Umów się do jednej z naszych placówek w Trójmieście w ramach Clinica Cosmetologica:

HIFU Gdańsk, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3/81, 80-210 Gdańsk, Telefon: 58 506 64 81

HIFU Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 53, 80-001 Sopot, Telefon: 58 506 64 82

HIFU Gdynia, ul. Powstania Styczniowego 22/2, 81-519 Gdynia, Telefon: 58 506 64 83


Dodał(a): Izabela Popko Poniedziałek 06.08.2018