Disco polo podbiło YouTube

Disco polo właśnie przeżywa w Polsce drugą młodość. W powtórzeniu sukcesów z lat 90. pomaga mu nowe medium - Internet.
disco polo hity
Liderzy rankingów

Disco polo podbija świat XXI wieku za pośrednictwem Sieci, gdzie fani przez całą dobę mogą słuchać i oglądać swoich ulubionych artystów. Nic więc dziwnego, że muzyka disco opanowała serwis YouTube. W połowie 2012 roku zespół Weekend umieścił na nim swój kawałek "Ona tańczy dla mnie". Jeszcze w tym samym roku wszedł on na listę 100 najpopularniejszych filmików na YouTube jako jedyny teledysk z Polski. W 2013 wspiął się już na 17. miejsce. Dwa lata po premierze ma 80 milionów wyświetleń. To stawia go w jednym rzędzie z utworami takich międzynarodowych gwiazd jak Eminem czy Linkin Park. Szturm przeżywa nie tylko YouTube. Hasło "disco polo 2014" jest na pierwszym miejscu wyszukiwań w największym w Polsce serwisie z darmowymi plikami mp3: Teledyski.info.

Internetowe radia i telewizje

W ciągu ostatnich kilku lat ruszyło też wiele portali internetowych, związanych wyłącznie z tematyką disco polo. W sieci jak grzyby po deszczu wyrosły serwisy poświęcone wydarzeniom w branży, zawierające m.in. teksty piosenek, pliki mp3 czy podkłady do karaoke – coraz popularniejszej formy rozrywki na imprezach disco. Disco-polo.info, Imprezadiscopolo.pl czy Disco-polo.pl to tylko niektóre z nich. Ten ostatni to również internetowe radio. Nie brakuje ich w sieci. Popularne adresy e-rozgłośni to Discostacja.pl, Discoparty.pl i Discopolo.irn.pl. Przez całą dobę nadają też internetowe telewizje z teledyskami disco polo. Znajdziemy je na stronach Tv.Discoportal.info czy Tvdisco.pl.
Internet to również ulubione miejsce organizowania konkursów dla fanów, w których do wygrania są coraz większe pieniądze. Przykładowo nagroda w zabawie ogłoszonej na stronie www.konkursdico.pl to aż 10 tysięcy złotych.

Nie tylko ekran monitora
Disco polo szturmuje również telewizję poza Internetem, bo główne stacje zainteresowały się fenomenem tej muzyki i jej wykonawców. Wspomniany już Weekend gościł między innymi w programie "Dzień dobry TVN" a zespół Piękni i Młodzi święci triumfy w jednym z talent shows Polsatu. Trzy lata temu ruszyła całodobowa telewizja Polo TV puszczająca wyłącznie disco polo. Obecnie jest najpopularniejszym kanałem muzycznym w Polsce. W jej ślady stara się pójść stacja iTV, która coraz większą część swojej ramówki opiera na programach z hitami disco.
Polacy znów chętnie bawią się do skocznych rytmów disco polo a umożliwia im to coraz szerszy dostęp do Internetu. Nowe pokolenie, nowe kanały dotarcia, ta sama sprawdzona konwencja tańca i zabawy.

Dodał(a): mat. prasowy Sobota 01.03.2014