Dasz na make up czy jedzenie?

Nie uwierzysz, na co ludzie chętniej dadzą jej pieniądze. Jedna dziewczyna, dwie potrzeby. W pierwszej sytuacji ta czarnula trzyma tabliczkę z informacją, że potrzebuje pieniędzy na make up. W drugiej – prosi o jedzenie.
makeup-czy-jedzenie.jpg

Youtuber, który przeprowadza różne „eksperymenty socjologiczne” postanowił sprawdzić empatię Amerykanów. Azjata o ksywce Riceman poprosił koleżankę, by wystawiła się na ulicy z dwiema tabliczkami nawołującymi do pomocy.

Podczas pierwszego podejścia, dziewczyna trzymała tekturę z napisem „potrzebuję pieniędzy na make up”. Była ubrana schludnie i już lekko stuningowana na twarzy, więc można domniemać, że musi zrobić zapasy kosmetyków.

Druga sytuacja rozegrała się w innym, miejscu (pewnie dlatego, że ktoś mógł ją rozpoznać, a przecież to poważny „eksperyment socjologiczny”... Tym razem zasiadła przy ruchliwym chodniku trzymając tabliczkę z napisem „potrzebuję pieniędzy na jedzenie”. Ubranie nie było już tak schludne, a dziewczyna pozbyła się make upu z twarzy.

Zgadnij, który kartonik przyniósł jej więcej pieniędzy i obejrzyj filmik:Jak pisze Riceman, po przeprowadzeniu tego eksperymentu, który trwał dwie godziny – po godzinie na odegranie każdej z ról, trochę się załamał. Ponad 10 osób miało podejść do dziewczyny, gdy trzymała pierwszą tabliczkę, a 6 z nich rzekomo wsparło „potrzebującą”. W drugiej sytuacji youtuber informuje o 3 dobrych duszach.

Zaistniałą sytuację obwinia „kreatywną” tabliczką, która była szczera i przez to zabawna. W Polsce najczęściej widać kartony z napisem „zbieram na piwo”. I my taką szczerość szanujemy. Co nie znaczy, że akurat tam skierujemy naszą krwawicę.
Dodał(a): Adam Wawrzyniak Czwartek 10.11.2016