Kawa pomaga dłużej żyć

Ostatnie badania dowiodły, że miłośnicy kawy żyją dłużej. Oby naukowcy tym razem się nie mylili, bo właśnie pijemy 10 filiżankę tego dnia.

cf.jpg

Kobietom mała czarna kojarzy się z sukienką Audrey Hepburn ze „Śniadania u Tiffaniego”. Prawdziwy mężczyzna nie wie czym jest „Śniadanie u Tiffaniego”, Audrey Hepburn może widział kiedyś na plakacie, nie rozróżnia sukienki od spódnicy, a oba typy potrafi jedynie ściągać z pań. Mała czarna to dla niego tak naprawdę duża kawa, bez dodatku cukru, czy innego mleka. I bardzo dobrze.
mł.jpg

BĄDŹ WIECZNIE MŁODY

Naukowcy przeprowadzają badania w różnych dziedzinach. I nawet jeśli tematy się powtarzają wyniki niekoniecznie. Dlatego chociaż dzisiaj powiemy wam, że picie kawy jest zdrowe, jutro może okazać się, że nie aż tak jak udowodnili jajogłowi z Uniwersytetu w Stanford. Przebadali oni próbki krwi 100 osób w różnym wieku. Starsze osoby, które regularnie piją kawę miały zbliżone wyniki do ludzi młodych. Jaki z tego wniosek? Kofeina konserwuje!
kw.jpg

KAWA ZAPOBIEGA UTLENIANIU

Nie, to nie znaczy, że umrzesz. Kawa zapobiega procesowi oksydacji, który polega właśnie na utlenianiu komórek, powodując, że te się starzeją. Tak, oksydacja jest jednym z powodów, przez które nasza skóra i ciało przestaje być w dobrej formie. Ale nie tylko. Również odpowiada za choroby serca i raka. Bo kawa to nie tylko kofeina, ale również dużo innych składników, będących antyoksydantami. Na zdrowie!
starzy.jpg

DŁUŻSZE ŻYCIE

Sonda

Twój ulubiony poranny napój:

Jednocześnie wiele badań udowodniło, że ci, którzy regularnie piją kawę dłużej żyją. To dlatego, że w związku z poprzednim punktem, mają mniejsze szansę na zapadnięcie na śmiertelne choroby. Osoby, które piły ten napój przez ponad dziesięć lat umierały później, niż te, które nie piły. 4-5 filiżanek zmniejsza ryzyko zachorowania o 12% u mężczyzn i aż o 16% u kobiet.  

Chyba nadszedł więc czas, aby zapomnieć o wszystkich chemicznych wytworach mających pomóc ci być wiecznie młodym, a sięgnąć po starą, dobrą kawę. Niekoniecznie z drogich i modnych kawiarni.

Dodał(a): Mateusz Kryś Czwartek 26.01.2017

Komentarze

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
vedant (2018-10-26 09:36:17)
Guys if you want to do any things then that not impossible and if you want to do by the heart but first how to open command prompt in windows 10 you have need to care the more technique about that work. Zgłoś naruszenie
vitaminek (2017-09-03 20:19:18)
To ja dorzucę od siebie trzy grosze i podzielę się sposobem na jeszcze zdrowszą kawę :) Warto doczytać sobie o tzw. zielonej kawie, czyli takiej, której ziarna nie były palone. Taka kawa ma dodatkowo w sobie kwas chlorogenowy (który normalnie z tradycyjnej kawy jest wypalany), cenny dla zdrowia antyoksydant, któremu przypisuje się szereg pozytywnych właściwości. Najbardziej znana jest wśród osób odchudzających (więcej na: http://opinieozielonejkawie.pl/), ale praktycznie każdy może ją stosować.

Uwaga tylko na smak, bo jest zupełnie inny niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Zgłoś naruszenie
Komentarze (2)