Czy Azjaci widzą mniej?

Zastanawiałeś się kiedyś czy Azjaci, z racji „skośnych” oczu, których powieki są mniej rozwarte niż u przedstawicieli innych ras, widzą mniej? Autorzy tego wideo postanowili to sprawdzić i poszerzyć pole widzenia Koreanek.
azjatki.jpg

Zaprosili do współpracy kilka Koreanek, które najpierw określiły swoje oczy jako rzeczywiście małe. Po czym poprosili żeby spróbowały otworzyć je szerzej. Następnie sami im pomogli, dzięki „specjalnemu narzędziu”. A myśleliśmy, że takie rzeczy tylko w Japonii.

Dwa metalowe rozwieracze na szynach należy umieścić pod powiekami, a następnie rozsunąć, by świat stał się bardziej pełny. A gdy Koreanki oponowały, mówiąc, że dobrze widzą, co się dzieje, samozwańczy doktor odparł „Nie młody koniku polny, tam jest większy świat”. Po chwili zastanowienia dziewczyny dały wsadzić sobie w oczodoły dziwny przedmiot, który miał poszerzyć ich horyzonty... Oto jak Azjatki reagowały na widzenie szerokokątne.Niektóre z nich przyznały, że ich pole widzenia się powiększyło i mogły dostrzec pełniejszy obraz. Jedna z nich spuentowała eksperyment stwierdzeniem, że ludzie zachodu widzą więcej, dlatego ich kultura rozwinęła się bardziej. Jednak my się cieszymy ze zróżnicowania etnicznego, bo kogo nie kręcą Azjatki...?
Dodał(a): Adam Wawrzyniak Środa 27.01.2016