Czerwona gorączka

Jedź na wschód, tam musi być jakaś cywilizacja.

Czerwona gorączka


Witaj w zaśnieżonej stolicy Rosji. Nie przejmuj się mrozem. Zaprowadzimy cię w miejsca, gdzie na pewno nie zmarzniesz. Czekają na ciebie gorące dania, gorące kobiety i gorące uczynki. Tylko wódka będzie zimna. Ale nic dziwnego — przecież to jest Moskwa!

JAK DOTRZEĆ

Najlepiej pociągiem.

Możesz polecieć do Moskwy samolotem (bilet ok. 2 tysięcy zł), ale my polecamy kultowy rosyjski pociąg z tłustą konduktorką i bulgocącym samowarem. Będziesz wprawdzie jechał prawie dobę, ale zapłacisz tylko 400 zł i poznasz mnóstwo wesołych ludzi, z których każdy będzie chciał się z tobą napić.

www.moscowcity.com


GDZIE SPAĆ

Hotel Ukraina

Obowiązkowo zanocuj w jednym z siedmiu moskiewskich „Pałaców Kultury”. Czterogwiazdkowy Hotel Ukraina to socrealistyczne wnętrza z lat 50. XX wieku, kilka niezłych restauracji, rosyjska „bania” i fińska sauna. Ceny dwójek zaczynają się od 530 zł za dobę. Zapoluj na pokoje na najwyższym 29. piętrze!

Prospekt Kutuzowski 2/1


GDZIE JEŚĆ

Cafe Puszkin

Wbrew kawiarnianej nazwie jest to pełnoprawna restauracja, w dodatku ponoć najlepsza w całej matuszce Rossiji. Ceny też tu mają najlepsze — np. za pierś kaczki w polewie z zamorskich wiśni zapłacisz ponad 110 zł. Gorzki rachunek osłodzi ci firmowy deser (dużo czekolady!) za, bagatela, 60 zł. Lokal czynny całą dobę.

Bulwar Twerskoj 26a


DOBRE RADY:
Żeby wjechać do Moskwy, potrzebujesz wizy (rosyjska to koszt 137–273 zł, tranzytowa białoruska 10 euro), a w ciągu trzech dni koniecznie musisz się zameldować w hotelu albo urzędzie rejestracji cudzoziemców.

Pozwiedzałeś? Zobacz gdzie się bawić i co zobaczyć w Moskwie


Dodał(a): matz Wtorek 19.07.2011