Cudze chwalicie, swego nie znacie

Ten film polskiej produkcji, przekona Was, że Polska to naprawdę piękny kraj, z którego zdecydowanie możemy być dumni. Po co więc komu Paryż, Rzym i Monako, skoro mamy swoją Gdynię, Malbork, czy Kazimierz Dolny?
polska.jpg

My, Polacy, w większości zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz kraj jest piękny. Zdarza się nam jednak o tym zapominać, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy wprost maniakalnie staramy się opuścić granice Polski, po to by móc wylegiwać się na śródziemnomorskich plażach lub zwiedzać zabytki we włoskich czy francuskich miastach.

Na szczęście jednak pojawiają się produkcje takie jak „Holiday in Poland 4K”, które w pełnej krasie pokazują piękno naszego kraju, jednocześnie przypominając o tym, że zdecydowanie nie mamy czego się wstydzić w porównaniu z innymi europejskimi krajami.

Film jest kilkuminutową kompilacją ujęć z różnych regionów i zakątków Polski, wykonanych przez polską ekipę filmową za pomocą dronów.

I tak przykładowo widzimy pasące się stada owiec na zielonych łąkach Podhala, wspaniałą panoramę Zakopanego, piaszczyste wydmy w Łebie, zabytki Kazimierza Dolnego, kaliskie Stare Miasto, ale także zabudowę portową Gdyni, krakowskie Sukiennice, czy nowoczesną panoramę Warszawy. Wszystko w najwyższej jakości obrazu 4K i przy akompaniamencie muzyki klasycznej.



Oczywiście film zawierał zakątki, które są dość dobrze znane wśród Polaków. Dlatego też, jeśli gdzieś w Waszej okolicy znajduje się miejsce godne polecenia, które nie znalazło się w filmie, to podzielcie się nim z nami w komentarzu!




Dodał(a): Jakub Rusak Piątek 15.04.2016