"Creed", czyli "Rocky 7" - zwiastun

Ten film można zatytułować „Rocky 7”, ale tym razem leciwy Sylvester Stallone kieruje walkami z tylnego siedzenia. Spin-off udanej serii o włoskim pięściarzu tym razem nosi nazwisko innego boksera. „Creed” właśnie dorobił się pełnowymiarowego trailera.
rocky-7.jpg

Młody Adonis Johnson Creed nigdy nie poznał swojego ojca. Apollo zmarł podczas walki w ringu (w czwartej odsłonie serii „Rocky”). Jednak bokserskie geny przekazał mu podczas poczęcia i to wystarczyło, by junior zechciał pójść w ślady swojego starego. Mimo, że bliscy próbują mu wybić to z głowy i zapewniają, że się do tego nie nadaje, on postanawia zostać pięściarzem.

Wyrusza więc do Filadelfii, by odnaleźć legendarnego Rocky`iego Balboa – przyjaciela i jednocześnie rywala ojca Adonisa. W tej roli świetnie odnajduje się starawy i wysłużony, ale wciąż przekonywujący Sylvester Stallone. Młody Creed próbuje namówić pięściarza, by został jego trenerem. To byłby dla niego układ idealny, bo nieopierzony bokser potrzebuje również mentora i kogoś, kto choć w niewielkim stopniu zastąpi mu ojca.Będzie męska przyjaźń, dużo potu, krwi, wyzwań i ciężkiej pracy w wykonaniu Adonisa Creeda. Zawadiacki charakter nie raz wpakuje juniora w kłopoty i Rocky nie zawsze będzie mógł mu uratować tyłek. Trailer wzbudza emocje, zapowiada twarde, męskie kino.

„Creed”
gat.: dramat
premiera: 25 listopada 2015
obsada:
Sylvester Stallone - Rocky Balboa
Michael B. Jordan - Adonis Johnson
Tessa Thompson - Bianca
Graham McTavish - Tommy Holiday
scenariusz i reżyseria:
Ryan Coogler


Dodał(a): Paweł Janusz Poniedziałek 06.07.2015