Chcieli zostać Spider-menami. Dali się ukąsić czarnej wdowie

Chłopięce marzenia potrafią być naprawdę zgubne. Zwłaszcza, jeśli chcesz zostać superbohaterem i nie do końca wiesz, jak się za to zabrać.
Spiderman.jpg

Do zdarzenia doszło w prowincji Chayanta w północnej części Boliwii. Trzech chłopców w wieku 12, 10 i 8 lat postanowiło zostać Spider-menami. W zasadzie ciężko im się dziwić, bo ich głównym zajęciem było wypasanie kóz, więc przemiana w człowieka pająka mogłaby stać się miłym urozmaiceniem ich pasterskiej rutyny. Podobnie więc jak w komiksie Marvela liczyły, że bliski kontakt z pajęczakiem sprawi, iż zyskają supermoce. 

CZYTAJ TAKŻE: DRABINA DO NIEBA WYZWANIE DLA PRAWDZIWYCH TWARDZIELI

Dzieci postanowiły więc poszukać jadowitego pająka i sprowokować go do ukąszenia. Chwilę później były już zajęte szturchaniem stawonoga patykiem. Zgodnie z oczekiwaniami czarna wdowa ukąsiła chłopców, którzy ku swemu zdziwieniu wylądowali w szpitalu. I bynajmniej nie polecieli tam o własnych siłach.

W lokalnym ośrodku medycy nie byli w stanie pomóc niedoszłym superbohaterom, więc dzieci przetransportowano do placówki w La Paz. Tam po podaniu surowicy chłopcy zaczęli czuć się lepiej. Ostatecznie dzieci wróciły do domów. 

Ukąszenie czarnej wdowy nie jest bolesne, jednak skutki spotkania z tym pajęczakiem mogą być bardzo nieprzyjemne. W jego jadzie zawarta jest neurotoksyna, które jest 15-krotnie silniejsza od jadu grzechotnika. U człowieka powoduje ona zatrucie, skurcze mięśni i konwulsje, które pojawiają się ok. 30 minut po ukąszeniu. Niewielka dawka jadu wstrzykiwana przez pająka sprawia, że jego atak rzadko powoduje śmierć. 

Gdyby jednak tok myślenia dzieci był słuszny, to ludzie jedzący nietoperze powinni zamieniać się w Batmana. Być może wtedy dzisiejsza rzeczywistość wyglądałaby zupełnie inaczej. 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Wikimedia Commons Środa 27.05.2020