Chcesz miecz Wiedźmina? W Katowicach jest specjalna kuźnia

Każdy jest kowalem własnego losu, a niektórzy dodatkowo wykuwają wiedźmińskie miecze. I w dodatku mają na no licencję.

Artur Wysocki to zawodowy żołnierz, który w garażu zorganizował sobie warsztat kowalski, gdzie powstają miecze identyczne z tymi, jakimi posługuje się Geralt w hitowej grze CD Projekt. I co więcej, zajął się tym zanim Netflix zrobił z powieści i gry komercyjną papkę. 

W dodatku każdy kupujący dostaje certyfikat autentyczności, co w praktyce oznacza, że do miecza dołączone jest potwierdzenie, że narzędzie zostało wykonane według klasycznych technik stosowanych 500 lat temu. Jest to też gwarancja „legalności” miecza, ponieważ pracownia posiada licencję CD Projekt.

ZOBACZ TAKŻE: JAK GRAĆ W ALKO-WIEDŹMINA? 

W kuźni Artura Wysockiego żarzy się tradycyjne palenisko, a jednym z nielicznych elektrycznych przedmiotów jest grawerka. Choć zamówienia płyną z całego świata, to katowicki miecznik często odrzuca zlecenia, ponieważ stworzenie miecza rzemieślniczymi metodami to długotrwały proces. Rocznie pracownię opuszcza ok. 8 mieczy, które są głownie wysyłane do USA.

Ile kosztuje taka przyjemność? Wszystkie miecze wykonywane są na zamówienie, a ceny zaczynają się od 400 euro (ok. 1600 zł). Najdroższe są miecze mistrzowskie, za które trzeba zapłacić min. 900 euro, czyli prawie 4 tys. złotych. 

Twórca wiedźmińskich mieczy podkreśla, że mają one jak najbardziej  praktyczny charakter i mogą się przydać w razie apokalipsy zombie. Zaznacza również, że jego wyroby nie nadają się do walki z „ludzkim”przeciwnikiem, ponieważ Wiedźmin walczy zazwyczaj z potworami i właśnie do takich walk dostosowana jest produkowana przez niego broń.

Artur Wysocki obecnie planuje wykonanie Sihlla, czyli najważniejszego miecza, który pojawia się na kartach „Chrztu ognia” Andrzeja Sapkowskiego. Kowal wiedźmińskich mieczy planuje też uruchomienie kanału na YouTube, gdzie opowiadałby o swojej pracy. 


ZOBACZ GALERIĘ: TAK WYGLĄDA DZIŚ GWIAZDA SŁONECZNEGO PATROLU. PAMELA ANDERSON ZNÓW SIĘ HAJTA




Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Kaer Morhen Forge Facebook Środa 22.01.2020