Chcesz kupić marihuanę i alkohol? Musisz być zaszczepiony

W kanadyjskiej prowincji Quebec wprowadzono nowe rozporządzenie odnoszące się do działania detalicznych sklepów z alkoholem i marihuaną. W związku z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem, do 'monopolowych' będą mogli wejść tylko zaszczepieni obywatele.
Zrzut ekranu 2022-01-11 o 11.25.17.png

Choć region Quebecu ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień na świecie, nagle liczba osób przyjętych do szpitala z podejrzeniem wirusa drastycznie wzrosła. W związku z tym klienci sklepów z alkoholem (Société des alcools du Québec) i marihuaną (Société québécoise du cannabis) będą musieli pokazać dowód szczepienia przed wejściem do budynku. 
"Mówię tylko, że jeśli nie chcesz się zaszczepić, zostań w domu" – powiedział minister zdrowia Christian Dubé i dodał, że "wkrótce pojawią się kolejne ograniczenia. Jeżeli niezaszczepieni ludzie są z tego powodu niezadowoleni, to istnieje bardzo proste rozwiązanie: zaszczepienie się".

W Quebec dowód szczepienia jest już wymagany w placówkach służby zdrowia, barach i pubach, halach sportowych i teatrach. Wprowadzono także godzinę policyjną – od 22:00 do 05:00.

Zapewne przeciwnicy szczepień mogą teraz zacytować klasyka: "Ja rozumiem: masło czy chleb, ale artykuły pierwszej potrzeby?".


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Wtorek 11.01.2022