Chcą pomnika Szatana w Szczecinie

Do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono projekt budowy pomnika Szatana. Co prawda wstępnie pomysł został odrzucony, jednak twórcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i zapowiadają walkę.
pomnikos.jpg

Pomysłodawcy czują się dyskryminowani. Uważają, że wszystko zgłosili według obowiązujących norm, w końcu wzorowali się na projekcie z poprzedniej edycji, czyli budowie pomnika "Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina, szefa wszystkich szefów". On został dopuszczony do głosowania, które zresztą wygrał.

Zobacz także: Producent piwa szuka speca od tworzenia memów. 18 tys. zł wypłaty

Projekt podobno został przeczytany, ale odrzucono go ze względu na kilka niedociągnięć. Zwolennicy postawienia pomnika nie zgadzają się z tym, tłumacząc, że przypilnowali, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Wysłali nawet wiele zdjęć obrazujących, jak projekt ma wyglądać. Jedno z nich przedstawiało pomnik Szatana z... Watykanu. Szczeciński władca piekieł miałby wyglądać podobnie do tego, który stoi przed parlamentem w Arkansas.Sprawdź koniecznie: Kiedy chowasz się przed żoną, ale nie dostałeś alertu RCB

Początkowo pomysł wydawał się żartem, ale twórcy traktują inicjatywę śmiertelnie poważnie. Anonimowo rozesłali do mediów informację, że będą odwoływać się od tej niesprawiedliwej decyzji. Dołożą wszelkich starań, aby wizerunek rogatego bóstwa pojawił się w Szczecinie. Twierdzą, że taki pomnik byłby świetną atrakcją, gdyż dzieci mogłyby usiąść na kolanach Szatana i zrobić sobie z nim zdjęcia, a zagraniczni turyści uznają nasz kraj za postępowy i tolerancyjny.

Sonda

Co sądzisz o budowie pomnika szatana?


Zobacz: W tym mieście z nieba leciała marihuana

Inwestycja miałaby kosztować ok. 4.5 mln zł, a pomnik miałby zostać wybudowany w Alei Jana Pawła II lub Placu Pawła Adamowicza. Rzekomo właśnie te miejsca byłyby najlepsze, ponieważ w okolicy jest pełno kamer i bardzo duża ilość osób tamtędy się przemieszcza, więc nie byłoby mowy o zniszczeniu pomnika przez osoby sprzeciwiające się takiej inicjatywie.

Sprawdź: Wszedł do wody sam, wyszedł z wgryzionym rekinem

Pomnik Krzysztofa Jarzyny powstanie najpóźniej w połowie 2021 r. Być może po nim pojawi się w Szczecinie także wizerunek Szatana. W przyszłym roku SBO może spodziewać się wszystkiego, być może to pora na uwiecznienie Latającego Potwora Spaghetti?


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Poniedziałek 07.09.2020