Chada – wywiad w CKM!

Tomasz Chada – czołowy polski raper z kartoteką równie wielką jak liczba jego hiphopowych hitów. Nienawidzi udzielania wywiadów, ale dla CKM zrobił wyjątek. Zapewnia, że zostawił mroczną przeszłość za sobą, zaś z nami rozmawia m.in. o życiu w więzieniu, substancjach zmieniających świadomość, nieracjonalnych samochodach i oddechu „starego Chady” na plecach.


ckm promo 1-2 2018 2.jpg

TOMASZ CHADA
Rocznik 1978, warszawiak. Weteran polskiego rapu: przygodę z nim rozpoczął już w 1995 r., chociaż pierwszy solowy album „Proceder” wydał dopiero w 2009 r. – i od razu został okrzyknięty ulicznym klasykiem. Od tego późnego debiutu zdążył trzy razy otrzymać Złotą Płytę i jedną Platynową. Chada znany jest też z burzliwej przeszłości kryminalnej – spędził kilka lat w więzieniu m.in. za napad, pobicie i kradzież. Raz uciekając przed policją wyskoczył z 6. piętra i zapadł w śpiączkę, innym razem nie wrócił z przepustki i przez rok był ścigany listem gończym. Ostatecznie więzienne mury opuścił w sierpniu 2017 r., a 1 grudnia ukazała się jego nowa płyta pt. „Recydywista”.

CKM: Wreszcie spotykamy się twarzą w twarz. Poprzedniego wywiadu, który w 2014 roku odbił się sporych echem w całej Polsce, udzieliłeś CKM siedząc w więzieniu.
Tomasz Chada: Może od razu wyjaśnię, że nic wtedy nie poszło w grypsie. Technicznie wyglądało to tak, że ludzie współpracujący z CKM przysłali mi zwykłą pocztą serię pytań. Sumiennie i starannie na nie odpowiedziałem, potem odesłałem pod wskazany adres i wywiad ukazał się w druku. Tyle, nie ma tutaj drugiego dna.

CKM: Podejrzewam, że tamto wydanie CKM czytał cały zakład karny.
Chada: I nie tylko tamten. Ale zanim ci wyjaśnię, dlaczego CKM jest bardzo chodliwym towarem za kratami, najpierw muszę się do czegoś przyznać.

CKM: Dawaj.
Chada: Nienawidzę udzielania wywiadów. Generalnie spinam się przy nich, czuję się jak dziewica na balu maturalnym, najchętniej skorzystałbym z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Ale dziś zrobiłem dla ciebie wyjątek, bo CKM naprawdę umilał mi czas w więzieniu. I chodzi nie tylko o artykuły czy zdjęcia kapitalnych dziewczyn.


CKM: A do czego jeszcze przydaje się CKM za kratami???
Chada: Stary, to proste. Nie dość, że magazyn jest zajebistą lekturą, to dzięki grubej okładce świetnie też służy za uchwyty do prowizorycznych hantli.

CKM: To już wiem, dzięki czemu wyszedłeś na wolność w tak dobrej formie.
Chada: Są różne techniki ćwiczeń, m.in. kalistenika. Choć sam już jej nie używam, bo należę do osób niecierpliwych i wolę jakieś sprzęty.

CKM: Jakie sprzęty do ćwiczeń można mieć w celi?
Chada: Trenuje się tym, co jest pod ręką, czyli butelkami, drabinkami, jakimiś linkami. W kantynie kupuje się – na tyle, na ile można – wodę na zgrzewki i robi się z niej obciążenia. Naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by wyjść na wolność nieźle wyrzeźbionym. Wszystko da się zrobić w więzieniu.

CKM: Chyba jednak nie wszystko... Jak poradzić sobie bez kobiety?
Chada: (...)

To dopiero początek długiego wywiadu Tomasza Chady. Całą rozmowę przyczytasz tylko w noworocznym numerze miesięcznika CKM – już w kioskach!

CKM_01-02_18.jpg

Kup CKM przez internet: zamawiając prenumeratę na cały rok dostaniesz dwa numery za darmo i dodatkowy prezent gratis. KLIKNIJ TUTAJ.
Dodał(a): CKM Wtorek 02.01.2018

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)