Call of Duty: Infinite Warfare - już jest!

W takich momentach zawsze mówimy o konieczności wzięcia urlopu w pracy. Dlatego zastanawiamy się, czy by nie porozpychać się trochę wśród gamerów i nie założyć kanału na YouTube, na którym pokazywalibyśmy jak tłuczemy w kolejny epicki tytuł. Ale wtedy przypominamy sobie o wszystkich innych „atrakcjach” w pracy i wracamy do pomysłu wypisania wniosku urlopowego na tydzień. No może półtora.
cod-iw-otw.jpg

Call of Duty: Infinite Warfare to produkcja studia Infinity Ward, które zapoczątkowało serię w 2003 roku. Na wydanie tego tytułu twórcy mieli trzy, a nie jak zazwyczaj, dwa lata. Dali nam więc zupełnie nowe światy, jeszcze ciekawsze postacie i dopracowali rozgrywkę, by wciągała jeszcze bardziej.

W CoD: IW będą trzy tryby gry: kampania, multiplayer i Zombie.Kampania
Dostajesz do ogrania historię dwóch tłukących się armii o dominację na Ziemi. Jednak walka odbywać się będzie też w przepastnym Układzie Słonecznym. Rozwój przemysłowy i przeludnienie doprowadziły do zużycia wszystkich zasobów naturalnych Ziemi. Cała nadzieja w koloniach rozrzuconych po wszechświecie. Settlement Defense Front  to faszystowski odłam UNSA (United Nations Space Alliance), który chce przejąć kontrolę nad tymi koloniami, a tym samym nad Ziemią. I tu wkraczasz Ty.

Wcielasz się w Kapitana Nicka Reyesa, pilota Operacji Specjalnych Poziomu 1, który ma za zadanie poprowadzić swoje oddziały i odeprzeć ataki wroga, czyli uchronić naszą planetę. Będziesz dowodził statkiem Retribution – jedynym ocalałym statkiem wojennym, który będzie Twoją bazą i domem. Mniejsza jednostka, która pomoże Ci rozprawiać  się z wrogiem w bezpośrednich starciach to bojowy myśliwiec Szakal.

Walki na lądzie, w powietrzu i przy zerowej grawitacji oraz historia wiodąca mają zapierać dech w piersiach. Kto grał we wcześniejsze części CoD wierzy na słowo.W multiplayerze będzie jeszcze bardziej dynamicznie niż zazwyczaj. Adaptacja strategii walki do aktualnych warunków będzie nie tylko pomocna w pokonaniu wroga, ale i wynagradzana. Nowe wyzwania przy kolejnych podejściach do rozgrywki mają urozmaicić walkę

Z kolei Zombies to tryb współpracy graczy o nowej fabule, która będzie wzbogacona o nową mechanikę i tryby rozgrywki. Aktorzy uwięzieni w parku rozrywki z lat 80. będą raczeni dźwiękami didżeja – Davida Hasselhoffa. Niby ratujesz bohaterów przed okrutnym reżyserem, zmuszającym ich do grania w swoim koszmarze, ale wizja muzyki od Mitcha Buchannona wydaje się pewniejszą, ale bardziej powolną śmiercią.CoD IW to pierwsza gra serii w pełni spolszczona. W związku z tym zaproszono wielkie nazwiska, by użyczyły swego głosu. Głównego bohatera dubbinguje Marcin Dorociński, a w pozostałych rolach usłyszymy Łukasza Simlata, Olgę Bołądź, Jarosława Boberka oraz pierwszego polskiego astronautę – Mirosława Hermaszewskiego. To sprawi, że gra pochłonie Cię na wiele godzin, dni. Jeśli jesteś posiadaczem konsoli, będziesz mógł wybrać anglojęzyczną opcję z polskimi napisami i posłuchać . A i jeżeli w pewnym momencie zobaczysz na ekranie kogoś podobnego do kierowcy F1 Lewisa Hamiltona, to będzie to właśnie Lewis Hamilton.

Call of Duty: Infinite Warfare
Premiera: 4 listopada 2016
Platformy: PC, PS4, XONE

Najnowsza część CoD będzie dostępna w rozszerzonych edycjach Infinite Warfare Legacy i Digital Deluxe. W ich skład wejdzie również odświeżona wersja Call of Duty: Modern Warfar Remastered. Ta zawiera 10 przeznaczonych do rozgrywki wieloosobowej map, znanych fanom z Call of Duty 4: Modern Warfare.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 04.11.2016