Cała Polska w czerwonej strefie. Od soboty nowa rzeczywistość

W piątek otrzymaliśmy informacje o kolejnych obostrzeniach. Cała Polska znalazła się w czerwonej strefie. Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy coraz bliżej drugiego lockdownu, choć premier zapewnia, że stosując się do najświeższych restrykcji, będziemy mogli tego uniknąć.
Zrzut ekranu 2020-10-23 o 12.38.56.png

Od soboty wszystkie lokale gastronomiczne ograniczą się do wydawania posiłków na wynos. Nie będziemy mogli chodzić do kawiarni, pubów i restauracji. Polacy wychodząc na zewnątrz cały czas będą musieli mieć na sobie maseczki. Dzieci poniżej 16 r. życia w godzinach 8:00-16:00 poza domem będą mogły przemieszczać się tylko pod opieką osób dorosłych. Zakazano także wszelkich spotkań towarzyskich w grupach liczących powyżej 5 osób.

zasady.jpg

Premier poinformował, że na chwile obecną puby, kawiarnie i restauracje będą zamknięte na 2 tygodnie, lecz jeśli sytuacja będzie się pogarszać, obostrzenie może zostać wydłużone. 

Sprawdź koniecznie: Nowy pomysł rządu. Chcą zakazać sprzedaży alkoholu po godz. 19

Pomimo wielu protestów, siłownie i kluby fitness nadal pozostają zamknięte. Obostrzenia wprowadzone 17 października, o których pisaliśmy wcześniej, nadal funkcjonują. Oznacza to więc, że podczas treningu na zewnątrz będziemy musieli nosić maseczki – nawet podczas jazdy na rowerze i biegania. Wyjątek stanowi aktywność na własnych podwórkach, na rodzinnych ogródkach działkowych oraz w parkach i lasach.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Piątek 23.10.2020