Być może już niedługo nie będziesz mógł zapalić papierosa w swoim samochodzie

Projekt nowych przepisów ograniczających możliwość palenia papierosów w samochodach trafił właśnie do Ministerstwa Zdrowia.
iStock-484477170.jpg

Lubisz sobie czasem strzelić w płuco podczas jazdy samochodem? Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że być może w najbliższej przyszłości będzie to w pewnych sytuacjach zabronione. Oczywiście nie zawsze, a jedynie w obecności dzieci do lat 18. W końcu gdy pali się w aucie to wszyscy pozostali pasażerowie zaciągają się biernie, a wręcz tworzy się przy tym mała komora dymna.

Do Ministerstwa Zdrowia trafił jednak projekt, który właśnie zakazuje palenia papierosów i e-papierosów w aucie w obecności dziecka. Co prawda w obecnym kodeksie drogowym istnieje podobny przepis, jednak zakazuje on palenia wyrobów tytoniowych jedynie w pojazdach takich jak autobus, taksówka, motocykl czy rower.

Zakaz palenia przy dzieciach w samochodach nie jest jednak żadnym novum na świecie. Przepis ten obowiązuje m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, USA, Kanadzie, we Włoszech, Francji i na Cyprze. 

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Wtorek 29.05.2018