Być jak Bond, czyli niezbędnik domorosłego agenta specjalnego

Obecnie urządzenia kojarzące się z pracą pracownika służb specjalnych przydają się nie tylko w pracy szpiega czy tajnego agenta. Nikogo już w końcu nie dziwi noszenie przy sobie dyktafonu. W co jeszcze powinien wyposażyć się gadżeciarz rozkochany w filmach o wysokim poziomie suspensu?

small niezbędnik tajnego agenta.jpg

Enigma na miarę naszych czasów

Współcześnie informacja jest jedną z najsilniejszych walut. Żyjemy w czasach, gdy inwigilacja jest na porządku dziennym, a nasza prywatność to tak naprawdę złudzenie. Możesz przeciwstawić się tej Orwellowskiej rzeczywistości i zainwestować w urządzenie, którego „złamanie” jest niebywale trudne nawet przez najlepszych specjalistów. Telefon Enigma E2 jest właśnie takim urządzeniem, które zamieni iluzję w realne bezpieczeństwo.

Enigma.jpg

Telefon szyfrujący Enigma staje się coraz popularniejszy wśród biznesmenów, którym zależy na poufności prowadzonych rozmów. W odróżnieniu od niemieckiej maszyny szyfrującej, do której nawiązuje nazwa telefonu, karta szyfrująca zastosowana w Enigmie E2 wciąż pozostaje tajemnicą. W sytuacji nawiązania połączenia pomiędzy dwoma telefonami Enigma E2 dochodzi do wymiany losowo generowanych kodów szyfrujących, które zapewniają pełną dyskrecję prowadzonych rozmów. Chcesz, aby dane dotyczące twojej firmy pozostały w pełni poufne? Warto przemyśleć inwestycję w takie urządzenie.

Dyktafon dla niezbitych dowodów

Zastosowanie dyktafonów jest bardzo szerokie. Są niekiedy kupowane w dość nieprzyjemnych sytuacjach jak konieczność potwierdzenia zdrady czy znęcania się nad dziećmi. Mikrofony są na tyle zminiaturyzowane, że można je umieścić niemalże w każdym miejscu i produkcie. Na rynku dostępne są chociażby dyktafony w formie powerbanku MQ-L500, pamięci USB – MQ-U350 czy nawet małego zabawkowego samochodzika (MVR-401) lub przypinki do ubrania! Odpowiednie nagranie może dostarczyć dowodów, które raz na zawsze rozwieją wszelkie wątpliwości.

mq-u350-2.jpg

Powyższe przykłady wykorzystania dyktafonu są dość skrajne. Wiele jest sytuacji, w których zdobycie niepodważalnego dowodu w jakiejkolwiek sprawie może zdecydować o twoim sukcesie. Odpowiednio umieszczony, dyskretny dyktafon ukryty np. w pendrive MQ-U350 nagra wszystko to, co dzieje się w jego otoczeniu.

Celowniki holograficzne niekoniecznie dla snajpera

Współcześnie jest ich ogromny wybór. Bez względu na to, czy interesują nas celowniki kolimatorowe, laserowe, lunety snajperskie czy zwykłe celowniki mechaniczne, każdy znajdzie coś dla siebie. Masz własną broń? Czy to nie czas na doinwestowanie sprzętu, aby strzelać jeszcze celniej? Istnieje akcesorium, które pasuje do większości modeli broni.

holosun.JPG

Kolimator nie jest technologią rodem z filmów Sci-Fi czy produkcji o dzielnych amerykańskich wojakach służących w jednostkach specjalnych. Imponujący, futurystyczny wygląd kolimatorów może błędnie to sugerować, ale w rzeczywistości jest to stosunkowo prosta technologia, której podstawy sięgają kilkudziesięciu lat wstecz. W dużym skrócie: na przezroczystej szybce celownika wyświetlany jest punkt lub kształt wygenerowany przez źródło światła wbudowane w celowniku. Dużym atutem kolimatorów jest również absolutnie minimalny stopień ograniczania pola widzenia. Przykładem takiego rozwiązania może być model HS510C.

Materiał promocyjny


Dodał(a): Izabela Popko Środa 18.12.2019