Brytyjka próbowała otworzyć drzwi w trakcie lotu. Zapłaci horrendalne pieniądze

Pasażerowie przecierali oczy ze zdumienia, kiedy zorientowali się, co zamierza zrobić 26-letnia kobieta. Dzięki natychmiastowej reakcji załogi udało kobietę udało się obezwładnić. Teraz linia lotnicza wysłała jej rachunek.
iStock-1132793079.jpg

Sytuacja miała miejsce na pokładzie taniej angielskiej linii lotniczej Jet2, który wystartował z londyńskiego lotniska Stansted i zmierzał w stronę tureckiego kurortu Dalaman. Wszystko wskazuje na to, że pochodząca z High Wycombe Chloe Haines postanowiła nieco wcześniej rozpocząć wakacje i będąc pod wpływem alkoholu, uznała, że należy sprawdzić, czy da się otworzyć wyjście awaryjne, kiedy samolot znajduje się już w powietrzu i bez większego namysłu zaczęła szarpać za klamkę.


Jednak ani pasażerowie, ani załoga, nie podzielili jej entuzjazmu i czym prędzej obezwładnili spragnioną wrażeń pasażerkę. W tym samym czasie piloci maszyny podjęli decyzje o zawróceniu samolotu i poprosili o pomoc wojsko. Airbus A321 bezpiecznie powrócił do portu w Stansted w asyście dwóch myśliwców. Po wylądowaniu pasażerka została aresztowana.

To jednak nie koniec problemów rozrywkowej turystki. Po tym jak linia musiała zawrócić samolot, zająć się pasażerami i opóźnić kolejne rejsy, które miała wykonać maszyna, sprawczyni całego zamieszania otrzymała rachunek na 85 tys. funtów, czyli ponad 420 tys. złotych. Wszystko wskazuje na to, że będą to najdroższe wakacje w jej życiu.
ZOBACZ TAKŻE: PODSZYWAŁ SIĘ POD PILOTA. POWÓD ZASKAKUJE
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Czwartek 21.11.2019