Browar Amber świętuje – wybierz swoje piwo

Browar Amber niedawno obchodził dwudzieste urodziny. Przez dwie dekady uwarzył kilkadziesiąt różnych piw.
amberSG2.jpgWśród nich są marki kultowe, takie jak Koźlak czy Żywe. Sami sprawdźcie, co jeszcze w tym czasie działo się w browarze z pomorskiego Bielkówka.

kozlak.jpgKoźlak
– pojawił się w 2003 roku i wywołał prawdziwą rewolucję w Browarze Amber. Byłzywe.jpg bowiem pierwszym piwem klasy premium uwarzonym w pomorskim Bielkówku. Do dzisiaj to jedno z najbardziej docenianych polskich piw. Koźlak to piwo dolnej fermentacji typu Bock, należące do piw mocnych. Wyróżnia się nie tylko wyjątkowym smakiem, ale również niesamowitą, malowaną na szkle etykietą.


Piwo Żywe
– do sprzedaży trafiło pod koniec 2014 roku. Żywe to mocny lager o zawartości alkoholu 6,2 % i ekstrakcie 14,5 %. Warzone bez żadnych konserwantów i utrwalaczy. Pierwsze piwo w Polsce, które otrzymało certyfikat Slow Food.zlote-lwy.jpgZłote Lwy
  - dostępne od 2007 roku. Trzecie piwo klasy premium z Browaru Amber. Złote grand-imperial-porter.jpgLwy są jasnym piwem typu lager o zawartości alkoholu 5,6% i ekstrakcie 12,2 %. To pełne, wyjątkowe piwo nawiązujące do złotych czasów gdańskiego piwowarstwa.

Grand Imperial Porter – uwarzone po raz pierwszy w 2008 roku. Do dziś niepowtarzalne w smaku. Grand Imperial Porter to piwo czarne, mocne, typu porter, warzone tradycyjną metodą dolnej fermentacji, wymagające długiego leżakowania. Zawartość alkoholu wynosi 8%, a ekstrakt 18,1%.amber-naturalny.jpgAmber Naturalny – premierę miał w 2010 roku. Amber Naturalny to niepasteryzowane, filtrowane piwo typu lager, o wysokim ekstrakcie słodu. Ekstrakt w tym piwie wynosi 12,2%, johannes.jpgzawartość alkoholu 5,7%.


Johannes
– to wyjątkowe piwo światło dzienne ujrzało w 2011 roku. Johannes powstał, by upamiętnić wybitnego astronoma i wielkiego piwowara Johannesa Heveliusa w rocznicę jego czterechsetnych urodzin. Powstanie marki Johannes było wspólną inicjatywą Browaru Amber i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.


pszeniczniak.jpgPszeniczniak
– dostępne od 2012 roku, pierwsze pszeniczne piwo z Browaru Amber. Pszeniczniak jest przedstawicielem piw z gatunku Hefe Weizen. Klasyczne bananowo – waniliowe smaki łączą się w nim z delikatnie chmielową goryczką. grand-imperial-porter-chili.jpg

Grand Imperial Porter Chili  - w sklepach od lipca 2013 roku. Pierwsze tak pikantne polskie piwo. Grand Imperial Porter Chili to pierwsze w Polsce ciemne piwo z dodatkiem papryki chili. Jego smak jest połączeniem pikanterii papryki oraz nut kawowo-czekoladowych, charakterystycznych dla gatunku Porter Bałtycki. 
toast.jpg

TOAST
– to piwo jubileuszowe, uwarzone specjalnie na 20-lecie Browaru Amber. To piwo ciemne, niefiltrowane, naturalnie mętne. W smaku wyraźnie czuć przyjemną chlebowość oraz karmelowe nuty ciemnego słodu. W tle uwagę zwraca klasyczna chmielowa goryczka.

logo.jpg

Dodał(a): CKM.PL/ mat. prasowe Wtorek 20.01.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)