Bransoletka z alkomatem

Ta opaska zmierzy Twoją ilość alkoholu we krwi i prześle ją do dedykowanej aplikacji. Dzięki temu teraz także wszyscy Twoi znajomi będą mogli zobaczyć jak bardzo pijany byłeś w ostatni piątkowy wieczór.
alko.jpg

Współczesna technologia pozwala zamknąć najróżniejsze przydatne gadżety w formie małej, niepozornej bransoletki. Weźmy choćby opaski, które mierzą kroki, puls, ciśnienie, ale także te, które rażą prądem na pobudkę albo gdy wydajemy ostatnie grosze ze swojego konta.

Teraz do całego arsenału bransoletek od wszystkiego dołączyła ta. Opaska Skyn, firmy BACtrack, to opaska, która zmierzy ilość alkoholu w Waszej krwi i natychmiast prześle wyniki za pomocą Bluetooth, do dedykowanej aplikacji mobilnej.

Jak to działa? Skyn to zminiaturyzowana wersja znanych już opasek na kostkę, stworzonych z myślą o ludziach, którzy mają dużo poważniejsze problemy z alkoholem niż sobotnie kace co drugi tydzień. Bransoletka analizuje skład zgromadzonego pod nią potu i na tej podstawie ustala zawartość promili we krwi użytkownika i przesyła je do aplikacji.

Co prawda alkohol wydziela się wraz z potem dopiero po 45 minutach, więc tyle należy odczekać by uzyskać pierwszy pomiar, jednak możliwość ustalenia kolejnych pomiarów w 1-sekundowych odstępach może być użyteczna gdy będziecie chcieli sprawdzić, czy rano możecie wsiąść za kółko.Wspomniana wcześniej aplikacja umożliwia także ustawienie powiadomień o przekroczeniu pewnego stężenia alkoholu we krwi  i wysłania go do użytkownika lub wybranych znajomych, by ci mogli w razie czego interweniować.

Oczywiście jesteśmy pewni, że nikt nie będzie używał tej funkcji po to by pochwalić się jak bardzo był nawalony w ostatni piątek. Przecież ludzie tacy nie są!
Dodał(a): Jakub Rusak Poniedziałek 23.05.2016