Bohaterski waleń

Wyobraź sobie, że nurkujesz i nagle łapie cię obezwładniający skurcz. Kiedy wydaje ci się, że już gorzej być nie może, za nogę chwyta cię wielki waleń. "To koniec" - myślisz, ale ssak zamiast zjeść cię na śniadanie, nieoczekiwanie... ratuje ci życie. Ta historia zdarzyła się naprawdę!

shutterstock_55764601.jpg

26-letnia Yang Yun musiała być nieźle przerażona, kiedy podczas zawodów w nurkowaniu bez butli z tlenem, nagle złapał ją skurcz. Wyobrażamy sobie, że utrata kontroli nad ciałem, kiedy jest się pod wodą, nie należy do najprzyjemniejszych przeżyć. A kiedy do tego wszystkiego podpływa jeszcze wielki waleń i zaciska swoje zęby na nodze, można naprawdę wpaść w panikę.

Rzecz działa się w chińskim parku wodnym "Polar Land". Same zawody odbywały się natomiast w 6-metrowym zbiorniku, który na co dzień zamieszkują białuchy. Tonąca kobieta miała okazję przekonać się na własnej skórze, że te potężne ssaki morskie, to jedne z nielicznych zwierząt, które wykazują empatię nie tylko w stosunku do przedstawicieli własnego gatunku, ale również i ludzi. To bowiem właśnie samica jednego z waleni zauważyła, że zawodniczka potrzebuje pomocy i wyciągnęła ją na powierzchnię, kiedy ważyły się jej losy. Świadkowie zdarzenia oraz poszkodowana są zgodni - Mila (tak nazywa się zwierzę) uratowała kobiecie życie!Dodał(a): Bartosz Joda Środa 18.03.2015