Bogini wojny

Lubisz dziewczyny prowadzące ekstremalny tryb życia? Poznaj 23-latkę z Danii, która pojechała na Bliski Wschód, wzięła ciężki karabin i zaczęła własnoręcznie zabijać terrorystów z ISIS

collage.jpg

Poznaj Joannę Palani, 23-letnią Dunkę o korzeniach kurdyjskich, mieszkającą w Skandynawii od trzeciego roku życia. Jak wspomina, pewnego dnia postanowiła zrobić coś pożytecznego, tak więc rzuciła studia, zmyła makijaż i ruszyła na Bliski Wschód, aby walczyć z Państwem Islamskim na pierwszej linii frontu.

Po morderczym szkoleniu brała udział w najcięższych walkach m. in. w rejonie syryjskiego miasta Ajn al-Arab, pokazując wielu mężczyznom, czym jest prawdziwe męstwo.

Tutaj jednak pojawiły się problemy – Palani nie tylko musiała odpierać ataki islamistów, polujących na nią na duńskiej ziemi, lecz również zatrzymano jej paszport. Dokonała tego duńska Policyjna Służba Wywiadu, a decyzję ową podtrzymał sąd, powołujący się na… przepisy mające uniemożliwić obywatelom tego kraju wyjazdy na Bliski Wschód i dołączanie tam do organizacji terrorystycznych. 

Dziś Joanna odwołuje się od owej decyzji przed sądem drugiej instancji, logicznie podkreślając absurdalność sytuacji – w końcu stawiała czoła organizacji terrorystycznej, z którą walczy także Dania. Jeśli jej prawnicy dopną swego, ta niebezpieczna dziewczyna znów rozpocznie krwawe łowy na islamistów.

Tak swoją drogą chyba żaden z nas nie chciałby być facetem Joanny, przyłapanym przez nią na zdradzie.Dodał(a): Michał Jośko/ fot. Twitter Czwartek 31.03.2016