Biskup o reklamach piwa. Nie każdemu się to spodoba

Reklamy piwa powinny być zakazane, ponieważ zniewalają umysły młodych ludzi? Tak twierdzi biskup Łomży Tadeusz Bronakowski. Zaapelował o radykalną zmianę prawa, która zakazałaby wszelkich form zachęcania do picia alkoholu. Stwierdził, że samorządowcy są skorumpowani przez chciwych browarników, którzy nie liczą się z komfortem Polaków i są nastawieni wyłącznie na zysk.
bbbbbiskuppp.jpg

Biskup Tadeusz Bronakowski jest przewodniczącym zespołu Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Żąda on zakazu reklamy piwa w telewizji. Już wcześniej zasłynął z wypowiedzi obrażającej sportowców, którzy w telewizji pojawiają się z alkoholem. Nazwał ich gorszycielami młodzieży i zacytował im brutalny cytat z Ewangelii: "Kamień do szyi i w morze".

Biskup uważa, że emitowane w telewizji wszelkie reklamy alkoholu są "trucizną, która niszczy życie młodego pokolenia". Zarzucił browarnikom manipulowanie nastoletnimi umysłami, które w przyszłości mają skłaniać do alkoholizmu. 

"Zanim zacznie się biologiczne uzależnienie od alkoholu, zniewolone zostają zmysły. To zniewolenie mentalności ogółu społeczeństwa. W mediach emitowanych jest ponad 2,5 tys. godzin reklam piwa, a gdy mówimy o zakazie reklam, to chór fałszywych ekspertów krzyczy, że reklama nie działa. Czy rzeczywiście można uwierzyć, że koncerny wydają miliony na reklamę, wiedząc, że to nie działa? To bezczelność i zbrodnia w kraju, w którym milionowa rzesza dzieci żyje w rodzinach doświadczających dramatu uzależnienia" – mówił biskup na antenie telewizji TRWAM. 

Duchowny wyliczył także, że jeden monopolowy sklep w Łomży przypada na 275 mieszkańców i jest to absolutny skandal. Apelował do radnych, by głosowali przeciwko rozpowszechnianiu się miejsc, gdzie można kupić alkohol, a w obecnych sklepach skrócić godziny otwarcia. Uważa także, że rozwiązaniem byłoby podniesienie cen na alkohol. 

Choć duchowny grzmi o tym, byśmy zostali abstynentami, miejmy nadzieję, że browar z jego miasta nie weźmie tych słów do siebie i spokojnie będziemy mogli delektować się "Łomżą". Oby pomysłu nie podchwycili także księża z Namysłowa, bo to już w ogóle byłoby tragedią dla sympatyków browarów.  


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Poniedziałek 10.05.2021