Bieganie z elektroniką na ręku

Mimo, iż większość polskich miast pokrywa warstwa śniegu, to najwytrwalsi nie przestają uprawiać sportu na świeżym powietrzu. Na ulicach najwięcej widać osób, które bez względu na warunki pogodowe uprawiają bieganie. Coraz częściej biegacze podchodzą do tego tematu profesjonalnie i chcą wyposażyć się, tak, aby trening był nie tylko przyjemny, ale i efektywny.
jogging
Biegać może niemalże każdy, kiedy chce i jak chce, niemniej odpowiedni ekwipunek może uczynić to jeszcze bardziej przyjemnym i efektywnym. Oprócz wygodnego i przewiewnego stroju oraz butów, które będą chroniły stopy i kolana przed urazami, istotnym elementem staje się urządzenie elektroniczne, za pomocą, którego można mierzyć wszystkie parametry biegu. A jest ich naprawdę dużo. Dzięki odpowiednim czujnikom i we współpracy z aplikacjami mobilnymi np. Endomondo, zarejestrują m.in. dokładną trasę biegu, prędkość na każdym etapie, spalone kalorie, a także tętno biegacza.

Jednak, aby móc skorzystać z wszystkich funkcjonalności, które oferują aplikacje treningowe, trzeba wyposażyć się w odpowiedni sprzęt elektroniczny, pozwalający dokonać pomiaru wszystkich tych parametrów.

Ponadto warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie, tym najważniejszym, czyli własnym zdrowiu. Nigdy nie można przesadzać z intensywnością treningu, bo może to doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych – nawet związanych z mięśniem sercowym. Aby zapobiec takim sytuacjom, wszystkim biegaczom poleca się dokładne obserwowanie poziomu swojego tętna. Tętno, inaczej puls, to rytmiczne zwężanie się naczyń tętniczych, które jest uzależnione od pracy serca. Dobre urządzenie wspomagające bieganie to takie, które mierząc tętno poinformuje o przekroczeniu ustawionej przez trenującego dolnej i górnej wartości tętna, za pomocą sygnału dźwiękowego lub wibracji.

Jak zwykle producenci nie zawiedli konsumentów, jeśli chodzi o szerokie możliwości wyboru urządzenia wspomagającego trening. Do kupienia są przede wszystkim dwa rodzaje produktów: pulsometry i smartwatch’e. Jakie są różnice między tymi urządzeniami? Przede wszystkim funkcjonalność i cena.  
Pulsometr jest przeznaczony jedynie do mierzenia wartości podczas aktywności fizycznej, natomiast dzięki smartwatch’owi możemy również odebrać pocztę, czy też słuchać muzyki. Te dodatkowe możliwości oczywiście przekładają się na dużo wyższą cenę smartwatch’y, w szczególności flagowych modeli znanych producentów. Warto również pamiętać, że przez szerokie zastosowanie „inteligentnych zegarków” ich baterie zostają dodatkowo obciążone i trzeba zwracać uwagę na ich wytrzymałość, aby podczas uprawiania sportu nie zostać zaskoczonym nagłym brakiem mocy urządzenia.
Sklep internetowy Agito.pl w swojej ofercie ma bardzo szeroki wybór zarówno pulsometrów jak i smartwatch’y wspomagających trening. Proponujemy klientom Agito.pl następujące produkty:

polar-pulsometr-rs300x-bieganie-multisport-etui-na-telefon.2078541.2.jpgPolar Pulsometr RS300X Bieganie & Multisport

Polar RS300X to nowoczesny design oraz połączenie niezbędnych funkcji monitora pracy serca z prostotą obsługi. Pulsometr dedykowany dla sportowców ćwiczących rekreacyjnie, którzy potrzebują niezbędnych opcji pomiaru tętna i czasu treningu. Pomaga ćwiczyć z optymalną intensywnością korzystając z indywidualnych stref tętna. Test wykonywany w stanie spoczynku ocenia naszą kondycję i informuje nas o postępach, jak również wskazuje ilość spalonych kalorii. Cena ok. 340 zł + etui gratis.


beurer-pulsometr-pm-26.2099527.2.jpgBeurer Pulsometr PM 26

Pulsometr PM 26, marki Baurer, posiadający funkcję budzika, datownika, stopera, zegara i minutnika, z podświetlanym wyświetlaczem, indywidualnym zakresem treningu oraz z wodoszczelną obudową do 50 m. Model ten wyświetla aktualne tętno jako procent maksymalnego tętna. Cena ok. 130 zł.
sony-smartwatch-2-sw2-metal-srebrny.2098161.2.jpgSony Smartwatch 2 SW2

Smartwatch z ekranem dotykowym o przekątnej 1.6 cala i rozdzielczości 220 x 176 pikseli pracujący na Androidzie, obsługuje także NFC. Wodoodporny - stopień ochrony IP57. Współpracuje ze wszystkimi smartfonami z systemem Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) lub nowszym. Umożliwia sterowanie smartfonem - zarządzanie połączeniami, czytanie sms, sterowanie muzyką, a dzięki dostępności szeregu aplikacji w Google Play można poszerzyć jego funkcjonalność. Cena ok. 580 zł.garmin-forerunner-10-pomaranczowy.1954094.2.jpgSmartwatch Garmin Forerunner 10
Garmin Forerunner 10 to urządzenie do mierzenia parametrów podczas treningu. Podczas biegu można śledzić czas i dystans, które są wyraźnie wyświetlane na jednym ekranie oraz kalorie i tempo wyświetlane na drugim ekranie. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby rozpocząć pomiar biegu. Urządzenie identyfikuje osobiste rekordy i charakteryzuje się dodatkowymi funkcjami treningowymi. Cena ok. 420 zł.samsung-gear-2-neo-czarny.2075506.2.jpgSmartwatch Samsung Gear 2 Neo

Samsung Samsung Galaxy Gear 2 Neo to wielofunkcyjny smartwatch z ekranem dotykowym Super Amoled o przekątnej 1.63 cala, procesorem 1 GHz Dual-core, 512 MB RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Współpracuje z urządzeniami Samsunga z Androidem, posiada samodzielny odtwarzacz muzyki (bez powiązania z telefonem) pozwalający na słuchanie jej bezpośrednio z zegarka lub przez Bluetooth podczas ćwiczeń.  To także inteligentny asystent treningu z czujnikiem tętna, licznikiem kroków, spersonalizowanymi aktywnościami oraz obliczaniem kalorii. Cena ok. 700 zł.Wybór odpowiedniego produktu zależy od osobistych preferencji każdego trenującego, dopasowaniu sprzętu do stroju sportowego, jak również budżetu, który można przeznaczyć na zakup urządzenia. Producenci oferują tak szeroki wachlarz produktów z tej dziedziny, iż każdy znajdzie odpowiedni sprzęt dla siebie, nawet pod względem upodobań kolorystycznych oraz mniejszego rozmiaru na kobiecą rękę. Należy jednak pamiętać, że niezależnie, jakie urządzenie wybierzemy, najważniejsze jest to, aby rzeczywiście zacząć regularnie uprawiać sport i kontrolować swoje pomiary. Bieganie, chodzenie, czy nordic walking poprawiają nie tylko naszą kondycję fizyczną, ale także pomagają się zrelaksować i polepszyć formę psychiczną.

Dodał(a): CKM.PL/studio111 Środa 18.02.2015