Będziesz legendą człowieku

Pamiętasz jeszcze Euro 2012? Jeśli chcesz poznać kulisy klęski naszej reprezentacji musisz obejrzeć ten film!
Będziesz legendą człowieku


Wybitny dokumentalista i wielokrotnie nagradzany operator Marcin Koszałka odsłania kulisy Euro 2012, przyglądając się polskiej reprezentacji w trakcie mistrzostw Europy.

Kamera towarzyszy piłkarzom przez 24 godziny na dobę, docierając w miejsca i rejestrując momenty, jakich nigdy nie udało się pokazać żadnej stacji telewizyjnej. Chwile słabości, triumfu, rozczarowania - po raz pierwszy, bez cenzury, prezentowane z perspektywy samych piłkarzy. Czyli to, co kibice lubią najbardziej!

Pierwszoplanowymi bohaterami filmu są dwaj obrońcy: Marcin Wasilewski i Damien Perquis. Pierwszy z nich to dowcipniś odpowiadający za dobrą atmosferę w kadrze. To także walczak, motywujący drużynę do ataku. No może na Euro to nie wyszło, ale Wasyl to chłopak z charyzmą. Perquis to piłkarz zmagający się z trudnościami adaptacji w reprezentacji Polski.

– Damien Perquis pod wpływem swojej babci postanawia zdobyć polskie obywatelstwo i zagrać na EURO 2012 jako Polak. Na trzy miesiące przed turniejem doznaje skomplikowanego złamania łokcia. Damien jest załamany, ale podejmuje walkę. Walczy nie tylko z urazem łokcia, ale także z Janem Tomaszewskim – politykiem, byłym polskim bramkarzem, który nazywa go „francuskim futbolowym śmieciem”.

Chcesz zobaczyć Euro od kulis? Nic prostszego. Od 15 marca film będzie pokazywany w kinach.Dodał(a): ckm.pl Środa 13.03.2013