Barowa pogoda

Pogoda za oknem sprzyja do picia piwa.
knajpa


Nie ma nic bardziej chorego i głupiego niż samotne picie do lusterka. Pij na zdrowie w towarzystwie kumpli

Kumple antystresowi

Spotkania z kolegami w pubach lub restauracjach zapobiegają chorobom, jakie wywołuje stres - twierdzą naukowcy z Ohio State University (USA). Osoby, które unikają przyjaciół, mają słabszy układ odpornościowy  oraz podwyższony poziom hormonu stresu, kortyzolu. W efekcie są bardziej podatne na infekcje oraz choroby serca.

Pijak długowieczny
Jeden słaby drink lub małe piwo dziennie może zapobiec chorobie wieńcowej i nowotworom - tak twierdzą jajogłowi z Harvard University w USA. Z drugiej strony wiedz, że picie nałogowe to nie tylko masakra dla wątroby, ale też rozwalony cały organizm. Picie z przyjaciółmi w knajpie sprawia, że możecie się, hm... nawzajem kontrolować.

Zdrowe gry barowe

Spotykaj się z kumplami jedynie w knajpach oferujących obok wyszynku rzutki, bilard, kręgle lub stołowe piłkarzyki.  Każda z tych zabaw sprawia, że się ruszasz, a tym samym spalasz kalorie. Przykładowo: godzina gry w rzutki to ok. 5 tysięcy różnych twoich ruchów (w tym kroków) i spalenie 159 kalorii, a ta sama godzina gry w bilard to już 164 kalorie mniej!

Piwna psychoterapia
Pub to idealne miejsce, by przeglądać rozrywkowe magazyny takie jak CKM i wymieniać się z kumplami spisanymi w pismach dowcipami, zagadkami lub zaskakującymi faktami.  Ćwiczą one wasze szare komórki, dając radość i relaks. Takie zabawy sprawiają, że będziecie żyli długo i szczęśliwie - utrzymują naukowcy  z Karolinska Instituet w Szwecji.

Droga do sławy

Spotkania z przyjaciółmi w knajpach to niejednokrotnie pierwszy, choć rzadko uświadomiony, krok do podjęcia ważnej decyzji dotyczącej twej kariery. Jak wynika z badań amerykańskich i brytyjskich naukowców, właśnie nad kuflem piwa lub szklaneczką whisky rodziły się ciężko pomysły na wielkie obsypane nagrodami  biznesy, kariery aktorskie, sportowe, literacki czy malarskie (np. Hemingway i Picasso).
Dodał(a): CKM Piątek 02.11.2012